son dakika

VERGİ BORÇLARINIZI YAPILANDIRIN

Haziran 22, 2018 | by kanal56
VERGİ BORÇLARINIZI YAPILANDIRIN
Güncel
0

Devlete  vergi ve ceza borcu olan mükelleflere ödemelerde çeşitli kolaylıklar tanındı. Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin kanun gereği ödemelerde yapılandırma ve benzeri haklar tanındı.

Buna göre, kesinleşmiş vergi ve diğer borçlara ödeme kolaylıkları ihtilafların sulh yoluyla sonlandırılması, beyan edilmemiş veya eksik beyan edilmiş gelir ve kazançların zam ve faizsiz pişmanlıkla beyan edilmesi, geçmiş dönemlere ilişkin matrah ve vergi artırımında bulunan mükelleflere ayrıcalıklar, işletmelerdeki emtia, makine, teçhizat ve demirbaş kayıtlarına ilişkin cezasız düzeltme imkanı, kasa ve ortaklardan alacaklar hesabının cezasız ve faizsiz düzeltilmesi, yurt içi ve yurt dışı bazı varlıkların belli tarihe kadar vergisiz ve ayrıcalıklı imkanlarla milli ekonomiye kazandırılması  daha önce çıkan yapılandırma kanunları gereği peşin ödeme hükümlerinden yararlanma imkanı tanındı.

Ödemeler internet üzerinden, anlaşmalı bankalar ve vergi dairelerine yapılabilecek. Devlete değişik borç ve ceza ödemesi yapması gerekenler konu ile ilgili ayrıntılı bilgileri Vergi Dairelerinden alabilecekler.

Paylaş

Comments are closed.