son dakika

VE NİHAYET BELLİ OLDU AK PARTİDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İLBAŞ

Aralık 6, 2018 | by kanal56
VE NİHAYET BELLİ OLDU AK PARTİDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İLBAŞ
Güncel
0

Önümüzdeki mart ayının sonunda yapılacak olan yerel seçimlerde partilerin ilimizde gösterecekleri belediye başkanları merak edilir ve bu konuda bütün partilerde çok değişik isimler dillendirilirken, ilk olarak  Adalet ve Kalkınma Parti adayını resmen açıkladı. Partinin Siirt Belediye Başkan adayı Ali İlbaş olarak açıklandı.

 

Bu gün Ankara da düzenlenen bir toplantıda Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan aralarında Siirt’in de bulunduğu 14 ilin belediye başkanlarını açıkladı.

Ali İlbaş, 1967 yılında Siirt’te doğdu. ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Akaryakıt, nakliyat ve inşaat sektörüyle iştigal eden İlbaş, TÜDKİYEB Genel Başkan Yardımcılığı, Tümsiad Siirt Şube İl Başkan yardımcılığı, ASRIYAD İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Kurucu Üyeliği ve Siirt İl Temsilciliği görevlerini üstlenmiştir.
Ak Parti Siirt İl Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı ve İl Başkan Vekilliği görevlerini ifa eden İlbaş, 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti Siirt Belediye Başkan Adayı, Kasım 2015 Genel Seçimlerinde Ak Parti Siirt 3. Sıra Milletvekili Adayı olmuştur.
Arapça ve Kürtçe bilen Ali İlbaş evli ve 6 çocuk babasıdır

Paylaş

Comments are closed.