son dakika

VALİ TUTULMAZ CANLI YAYIN KONUĞUMUZ OLDU

Nisan 30, 2016 | by kanal56
VALİ TUTULMAZ CANLI YAYIN KONUĞUMUZ OLDU
Güncel
0

Vali Mustafa Tutulmaz televizyonumuzun canlı yayın konuğu olduğu. Genel Yayın  Yönetmenimiz Ayhan Mergen’in sunduğu Sohbet Özel Programına konuk olan Vali Tutulmaz Siirt’le ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Siirt’in  huzur ve barış kenti olduğunu burada yaşayan herkesin kardeşliği benimsediğini belirten Vali Tutulmaz bunun kendisinin düzenlediği,  sivil toplum örgütleri, meslek kuruluşları ile kentin ileri gelenlerinden oluşan ve  yaklaşık 70 kişinin katıldığı davette görüldüğünü söyledi.Bu toplantıya katılan herkesin sorunlar ve çözüm önerileri karşısında farklı görüşlere sahip olduğunu ancak ortak bir noktada buluşulabileceğini gösterdiklerini belirten Vali Tutulmaz, bunun için de kendilerine teşekkür etti.

Bu huzur ve kardeşliğin daha da pekişmesi için sürekli bir çalışma içerisinde olacaklarını belirten Vali Tutulmaz bu amaçla tarımdan kültüre kadar değişik alanlarda projeler uygulayacaklarını belirten Vali Tutulmaz özellikle fıstıkçılık alanında dev bir proje uygulayacaklarını açıkladı.

Kezer Mesire alanı ve şehri park alanı ve seyir terasının tamamlandığını kent meydanı, DİKA nın  tekstil kent, fıstıkçılık işleme tesisi ve turizm alt yapısının geliştirilmesi projelerinin ise devam ettiğini belirten Tutulmaz  “Mevcut yatırımlar hızla ilerliyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve Özel İdare imkanları ile yapılacak okullarda belirlendi. Bunun yanı sıra Orman İşletmesi ile işbirliği içerisinde orman arazisi olduğu halde orman vasfını kaybetmiş arazilerde  1 milyon fıstık fidanı dikimi gerçekleştireceğiz. Ayrıca Dicle Kalkınma Ajansının  bütçesinden de 3 milyon 250 bin Tl bir bütçeyle de fıstık fidanı dikimi  yapacağız. Siirt huzur ve barış kenti. Bunu sağlayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.

adsızSSD adsızSS

Paylaş

Comments are closed.