son dakika

VALİ ATİK’İN EŞİNDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET

Kasım 7, 2018 | by kanal56
VALİ ATİK’İN EŞİNDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
Güncel
0

 

Siirt Valisi Ali Fuat Atik’in eşi Fulya Atik, Siirt Merkez Alan Mahallesinde ikamet eden şehit er Birindar Bulut’un ailesini ziyaret etti.

1994 tarihinde Pervari ilçesine bağlı Doğan köyünde bölücü terör örgütü PKK tarafından yapılan hain saldırıda şehit edilen Birindar Bulut’un ailesini konutunda ziyaret eden Fulya Atik, ailenin acısını paylaşarak, ‘ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, barış ve kardeşliğine kast eden, hain odakların amaçlarına asla ulaşamayacaklarını’ söyledi

Şehit ailesinin sorun ve taleplerini dinleyen Bayan Atik, beraberinde getirdiği çeşitli hediyeleri şehit ailesinin efradına dağıtarak, kendileri ile bir süre sohbet etti.

Şehidin kardeşi Mesut Bulut’a ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Bayan Atik ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Ziyaret programına, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay’ın eşi Hülya Dörtkol Atabay, İl Özel İdare Genel Sekteri Hifzullah Canpolat’ın eşi Hayriye Canpolat ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Gökhan Marakçı katıldı.

Olay :1994 tarihinde Tunceli ilinde askerlik görevini ifa ederken, izinli geldiği memleketi Pervari ilçesi Doğan köyünde, bölücü terör örgütü PKK tarafından yapılan hain saldırıda şehit edilmişti.

Paylaş

Comments are closed.