son dakika

VALİ ATİK,” TARİH VE KÜLTÜR MİRASIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ.”

Ağustos 15, 2017 | by kanal56
VALİ ATİK,” TARİH VE KÜLTÜR MİRASIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ.”
Güncel
0

DİKA SİİRT’TE FOTOĞRAF SERGİSİ AÇTI


Dicle Kalkınma Ajası (DİKA)’nın düzenlendiği ‘İnsan, Doğa ve Turizm’ konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserler, Siirt’te sergilendi.

DİKA tarafından düzenlenen “İnsan, Doğa ve Turizm” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren 4 fotoğraf ve sergileme ödülü almaya hak kazanan 50 fotoğraf Siirt’te sergilendi.

Sabah saat 10 ile akşam 22 saatleri arasında iki gün süreyle sergilenen fotoğraflar ziyaretçiler tarafından ilgiyle izlendi.

Özel bir alışveriş merkezinde açılan sergiye, Vali Ali Fuat Atik, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, İl Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay, DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, İl Kültür Turizm İl Müdürü Remzi Uslu ve Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Derya Çengel Arpacı ve çok sayıda davetli katıldı.

Vali Ali Fuat Atik, bölgenin tarih, kültür değerlerinin zenginliğine dikkat çekerek, bu değerlere ve kültürel mirasa sahip çıkılması gerektiğine vurgu yaptı.

DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ ise, “Bölgenin saklı olan değerlerini ortaya çıkarabilmek, kıymetli insan değerlerini ve kültürel dokusunu sanatsal bir etkinlikle tanıtmayı amaçladıklarını belitti.

Sergiyi gezerek inceleyen Vali Atik, Fotoğraf yarışmasında dereceye giren Emin Sadık’a plaket ve ödülünü vererek kutladı.

Etkinlik verilen kokteyle sona erdi.

thumbnail_IMG_0128 thumbnail_IMG_0134 thumbnail_IMG_0146 thumbnail_IMG_0150 thumbnail_IMG_0155

Paylaş

Comments are closed.