son dakika

VALİ ATİK, STK TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ, KGK İL TEMSİLCİSİ MERGEN’DE KENTİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

Şubat 18, 2020 | by kanal56
VALİ ATİK, STK TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ, KGK İL TEMSİLCİSİ MERGEN’DE KENTİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
Güncel
0

MEMLEKET SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ DİLE GETİRİLDİ

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, ildeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Kent Merkezindeki özel bir kahvaltı salonunda gerçekleştirilen toplantıda; çeşitli STK temsilcileri ile ilimizin gündeminde yer alan sorunlar ve çözüm önerilerine  ilişkin  değerlendirmeler yapıldı.

İlimize yapılan ve yapılması planlanan yatırımlar ile kentin sorunları ve yürütülen çalışmalar üzerine STK temsilcileri ile sohbet eden Vali Atik, Siirt’in önümüzdeki süreçte daha iyi noktalara geleceğini ifade etti.

Vali Atik, toplantı  nedeniyle  STK’lara teşekkür ederek, sivil toplum örgütlerinin görüş ve önerilerine her zaman değer verdiklerini, ilin menfaatleri doğrultusunda hep birlikte Siirt için çalışacaklarını söyledi.

Birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları veren Vali Atik, “Yaratılanı severiz, yaratandan ötürü” şiarını esas alan bir yönetim anlayışı ile hareket ettiklerini, kentin huzur ve barış ikliminin sağlanmasında ve kentin sorunlarının çözümünde, sivil toplum örgütlerinin önemli katkılar sunduğunu dile getirdi.

STK’ların devletin sahadaki gözü ve kulağı olduğunu kaydeden Vali Atik, hedeflerinin hep birlikte kenti daha yaşanılabilir bir hale getirmek olduğunu ifade etti.

Vali Atik önümüzdeki haftalarda, mesleki STK’lar, sendikalar ile yerel ve yaygın basın mensupları ile de bir araya gelerek, kentteki tüm yerel dinamikleri harekete geçirerek, ortak akıl ile kentin sorunlarını çözüme kavuşturacaklarını belitti.

Toplantı, STK temsilcilerinin görüş, öneri ve taleplerinin dinlenmesi ile sona erdi.

Toplantıya genel yayın yönetmenimiz ve Küresel Gazeteciler Konseyi Siirt Temsilcisi Ayhan Mergende katıldı.

Paylaş

Comments are closed.