son dakika

ÜNİVERSİTEMİZ ON YAŞINDA PANEL VE KUTLAMALAR YAPILDI

Mayıs 11, 2018 | by kanal56
ÜNİVERSİTEMİZ ON YAŞINDA PANEL VE KUTLAMALAR YAPILDI
Güncel
0

2007 yılında kurulan Siirt Üniversitesinde onuncu yıl kutlamaları yapılıyor. Kutlamalar kapsamında Küresel siyaset ve Türkiye Ekonomisi ile Yüksek Öğrenimin geleceği konulu panel yapıldı.Panelin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof.Dr.Murat Erman üniversitenin kuruluşundan bu güne geçirdiği aşamaları anlattı.

Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkında yaptığı konuşmada üniversitenin geçirdiği aşamaların  sevindirici olduğunu belirterek bunda emeği geçenleri kutladı.Taşkın belediye olarak kitap fuarları kısa film festivali dahil bütün etkinliklere aktif olarak katıldıklarını söyledi.

AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay tarafından Küresel Siyaset ve  Türkiye Ekonomisi konulu bir konferans verildi.

Daha sonra  hemşerimiz Prof. Dr. Hüseyin Bilgin başkanlığında ilk oturum  yapıldı.

Öğleden sonraki oturumda ise Küresel Gelişmelerin Işığında Yüksek Öğretimin Geleceği konulu panel yapıldı. AK Parti Siirt Milletvekili Prof.Dr.Yasin Aktay açılış konuşmasını yaptı.

Bu oturumda da Prof. Dr.Ege Yazgan,Prof.Dr.Seyit Aydın ve Prof. Dr. Vatan Karakaya panelist olarak yüksek öğretimin geleceğini tartıştılar

Oturumun ardından onuncu yıl kutlamalarına ve mezuniyet törenine geçildi.

Paylaş

Comments are closed.