son dakika

ÜNİVERSİTEDEN BİR PANEL DAHA

Aralık 6, 2017 | by kanal56
ÜNİVERSİTEDEN BİR PANEL DAHA
Güncel
0

ÖĞRETMENLİĞİN SORUNLARI ELE ALINDI


Siirt Üniversitesi Eğitim  Fakültesinde bir panel düzenlendi. Öğretmen olmak hayaller ve gerçekler adı altında düzenlenen panel Mimarlık Mühendislik Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Panelin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Murat Erman üniversitenin toplumla bütünleşmesini sağlamaya çalıştıklarını söyledi. İlahiyat Fakültesinin düzenlediği çarşamba sohbetlerine artık il dışından bile takip etmeye gelenlerin bulunduğunu belirten Prof. Dr.Murat Erman “Eğitim Fakültemizde bir dizi panel düzenledi. Bu gün ilkini gerçekleştiriyoruz. Bu tür etkinliklerle üniversitemizin toplumla bütünleşmesini sağlamaya çalışıyoruz.” Dedi.

Panelin moderatörlüğünü yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Hasan Basri Memduhoğlu da ülkemizin genç ve kalabalık bir nüfusa sahip olduğuna değindi. Doç. Dr. Memduhoğlu “Bu gün ülkemiz 18 milyon öğrenciye sahip. Bu sayı ile dünyanın 110 ülkesinin nüfusundan daha kalabalık bir öğrenciye sahip olduğumuz anlamına geliyor. Yine yalnız ilkokullarda okuyan öğrenci sayımız da dünyanın 60 ülkesinin nüfusundan daha fazladır. Günümüzde eğitimde akıllı tahta başta olmak üzere modern birçok araç gereç kullanılmaktadır. Ancak önemli olan akıllı ve yetenekli öğretmen yetiştirmektir.” Dedi.

Daha sonra, Doç. Dr. Hasan Basri Memduhoğlu’nun moderatörlüğünde; Doç. Dr. Esef Hakan Toytok, Yar. Doç. Dr. Hacı İsmail Arslantaş, Yard. Doç. Dr. Ata Pesen ve öğretmen Afife Gül Yeter öğretmenlik mesleği ile ilgili konuları ele aldılar.

Paneli öğretim üyeleri ve kabalalık bir öğrenci topluluğu takip etti.

Paylaş

Comments are closed.