son dakika

ÜNİVERSİTEDE YARARLI BİR SEMİNER

Şubat 27, 2018 | by kanal56
ÜNİVERSİTEDE YARARLI BİR SEMİNER
Eğitim
0

DR. BOLAT ÖĞRENCİ MOTİVASYONUNU ANLATTI

Siirt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen aylık seminerlerin üçüncüsü yapıldı. Seminerlerin bu ayki konuğu eğitimci yazar Dr. Özgür Bolat oldu.

Mimarlık Mühendislik Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen seminer Eğitim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Hasan Basri Memduhoğlu’nun konuşması ile başladı. Memduhoğlu konuşmasında bu güne kadar düzenlenen ve bundan sonra düzenlenecek seminerler hakkında bilgi verdi.

Rektör Prof. Dr. Murat Erman da yaptığı konuşmada üniversitelerde yürütülen sosyal ve kültürel aktivitelerin önemine değindi.

Daha sonra söz alan  eğitimci yazar Dr. Özgür Bolat öğrenci motivasyonu ve başarısı hakkında öğrencilere bilgi verdi ve deneyimlerini paylaştı.

Mutluluk mu? Başarı mı? Onay, kabul görme ve güç elde etme gibi konular üzerinde konuşan eğitimci yazar Özgür Bolat, Türkiye’deki insan yetiştirme modelini hem ailelerde hem de okullarda değiştirmek zorunda olduğumuzu söyleyerek; “Aslında önemli olan mutlu olmak için ne kadar içsel kaynaklarınızı kullandığınızdır.  Tek başınıza kaldığınızda, duyduğunuz huzur ve var olan durumu olduğu gibi kabul etmek. İşe yarayan tek şey gerçekten budur.” dedi.

Paylaş

Comments are closed.