son dakika

‘TÜRKİYE HUZUR VE GÜVEN UYGULAMALARI’  İLİMİZDE DE DEVAM EDİYOR

Temmuz 16, 2019 | by kanal56
‘TÜRKİYE HUZUR VE GÜVEN UYGULAMALARI’  İLİMİZDE DE DEVAM EDİYOR
Güncel
0

HUZUR VE GÜVEN UYGULAMASI JANDARMA EKİPLERİNCE GERÇEKLEŞTİRİLDİ                                     

Jandarma Genel Komutanlığının ülke genelinde başlattığı huzur ve güven uygulamaları ilimizde de yapılıyor.Valilikten yapılan yazılı açıklamada son uygulama sonuçları hakkında bilgi verilerek, 50 ekipte 311 personelin görev yaptığı bu uygulamada 2381 şahsın sorgulandığı duyuruldu.

Valilikten konu ile ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi “ Türkiye genelinde Jandarma Genel Komutanlığı tarafından, başta terör, asayiş ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındaki şahısların caydırılması, aranan şahısların/araçların yakalanması, varsa suç delillerinin ele geçirilmesi maksadıyla, ülke genelinde eş zamanlı olarak “TÜRKİYE HUZUR VE GÜVEN UYGULAMASI” icra edilmiştir.

Bu kapsamda; terör örgütüne müzahir şahıslar ile suç işleme niyetinde olan şahısların yoğun olarak bulunabileceği yerler, park/bahçeler, eğlence ve etkinlik yapılan meydanlarda, kamu binaları bu güzergâhlara açılan cadde ve sokaklar, toplu taşıma yapılan yerlerin girişlerinde araç ve şahıs kontrolü ayrıca elektronik oyun salonları,  internet cafe (özellikle bilgisayarlarda mavi balina vb. oyunların yer alıp almadığı kontrol edilecek)  gibi umuma açık eğlence mekânları ve çevrelerinde Asayiş, Trafik, JASAT, Çocuk Kısmı, İstihbarat ve KOM olmak üzere (50) ekip ve (311) personelin katılımı ile denetim ve kontrol icra edilmiştir.

Yapılan kontroller neticesinde; (31) umuma açık yer,  (22) park/bahçe ve (33) yol kontrol noktasında, (2381) şahıs sorgulanmış, (983) araç kontrol edilmiş olup, çeşitli suçlardan aranan (2) şahıs yakalanmış, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu gereği; (30) araca toplam (3.983) TL. Trafik Para Cezası uygulanmış, (2) araç trafikten men edilmiştir. Siirt İl Jandarma Komutanlığı, başta terörle mücadele görevleri olmak üzere, kamu düzeni ve huzurun devamı ile genel emniyet ve asayişin sağlanması için milletinin emrinde kararlılıkla görevine devam etmektedir.”

Paylaş

Comments are closed.