son dakika

TRAFİKTE YAŞAM TÜNELİ HİZMETE GİRDİ

Ağustos 9, 2019 | by kanal56
TRAFİKTE YAŞAM TÜNELİ HİZMETE GİRDİ
Güncel
0

Trafikte kural ihlallerinin yol açtığı tehlikelere dikkat çekmek amacıyla oluşturulan yaşam tüneli hizmete girdi. Tünelin hizmete girmesi nedeniyle bir tören düzenlendi.

Şehrin girişinde yer alan Kilit 1 noktası olarak adlandırılan polis noktasının yanında açılan yaşam tünelinde trafikte seyrederken kural ihlali yaptığı belirlenen sürücüler araçları ile birlikte çadıra alınarak, kendilerine yaptıkları kural ihlallerinin neden olabileceği tehlikeleri gösteren video görüntüleri izlettiriliyor ve kurallara uymaları konusunda uyarılıyorlar.

Vali Ali Fuat Atik, Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay ve Emniyet Müdürlüğü üst düzey yöneticileri ile birlikte yaşam çadırına giderek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı ve  uygulamaları  yerinde izledi.

Vali Atik, burada yaptığı açıklamada herkesin trafik kurallarının can ve malı korumaya yönelik olduğunu belirterek, herkesin bu kurallara   uymasını istedi.

Trafik polis ve jandarmasının hiç kimseye haksız yere ceza kesmediğini ve ehliyetine el koymadığını belirten Vali Atik “Can ve mal güvenliğimizi koruma adına hepimizin trafik kurallarına uyması gerekiyor. Trafik polisleri ve trafik jandarması bu kurallara uyulmasını sağlamak üzere görevlidirler. Hiç bir polis ve jandarma görevlisi haksız yere vatandaşa ceza kesmez, ehliyetine el koymaz. Ama kurallara uymayanlar kimlerse ben de dahil olmak üzere gereken işlemi yapmak zorundadır. Trafik denetimlerinde ihmallerini gördüğüm görevliler hakkında ben işlem yaparım.” Dedi.

Vali Atik, daha sonra yaşam çadırına alınan sürücülerle bir süre sohbet etti ve uygulama hakkında bilgi vererek trafik kurallarına uymalarını istedi.

Paylaş

Comments are closed.