son dakika

TKDK PERSONELİNE DİKA’DAN KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİM DESTEĞİ

Şubat 7, 2019 | by kanal56
TKDK PERSONELİNE DİKA’DAN KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİM DESTEĞİ
Güncel
0

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Mardin İl Koordinatörlüğü’nün Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından desteklenen “Profesyonel Hizmet için Personel Eğitimi” projeleri kapsamında TKDK Mardin Koordinatörlüğü personellerine yönelik 48 saatlik NLP Odaklı Kişisel Gelişim Eğitimi gerçekleştirildi. Kurumun toplantı salonunda yapılan eğitim iş yoğunluğu göz önünde bulundurularak personelin iş süreçlerinin olumsuz etkilenmemesi için günde dört saat olacak şekilde toplam 12 gün sürdü. Eğitim, Mit Akademiden Eğitmen Müzeyyen Özkır tarafından otuz kişiden oluşan personele verildi. Eğitimin ardından DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ ile TKDK Mardin İl Koordinatörü Erdal Çelik tarafından katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dicle Kalkınma Ajans’ı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Ajans’ın Teknik Destek Programı amacının bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeni ile hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamak olduğunu söyledi. Bu doğrultuda Bölgede faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşları, özel kesim, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerin kurumsal, beşerî altyapılarının geliştirilmesi ve iş birliği kapasitesinin artırılmasını hedeflediklerini belirtti. Altındağ “Ajansımız gibi proje desteği veren Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Mardin Koordinatörlüğü personeline bu eğitimin verilmesine destek olmak bizlere ayrı bir mutluluk vermiştir. Bundan sonrada farklı kulvarlarda benzer iş yapan DİKA ve TKDK’nın iş birliğinin daha da ileriye taşınması temennisiyle bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Projenin amacı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Mardin İl Koordinatörlüğü personelinin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak eğitim programı yapmaktır. Bu hedef doğrultusunda gerçekleştirilen projenin konu başlıkları şunlardır: Soruların Gücü ve Farkındalık, Etkili İletişim Teknikleri ve Motivasyon, Hızlı Okuma Teknikleri, Beyin Haritaları ve Beyin Öğrenme Yöntemleri, Hafıza Teknikleri, Hızlı Öğrenme Teknikleri, Nefes ile Stres Yönetimi, Pozitif Çekim Gücü, Hedef Odaklı Kişisel Vizyon ve Vizyon Haritası, Yaşam Çarkı ve Temsil Sistemleri, İkna Teknikleri, Bilinç Altı Temizleme Teknikleridir.

Eğitimin sonunda NLP Odaklı Kişisel Gelişim konusunda bilgi sahibi olan otuz kişilik TKDK Mardin Koordinatörlüğü personelinin daha verimli ve kaliteli hizmet vermesi hedeflenmektedir. Böylece Kurum’un uyguladığı programlarda proje sayısının artarak Mardin’in ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkı sağlaması beklenmektedir

Paylaş

Comments are closed.