son dakika

TİLLO SEYİR TERASINDA İLK NİKAH KIYILDI

Ağustos 29, 2016 | by kanal56
TİLLO SEYİR TERASINDA İLK NİKAH KIYILDI
Güncel
0

Siirt’in Tillo ilçesine bağlı Kaletül Üstat’ta tamamlanan Tillo Seyir Terasında ilk defa bir çift nikah kıydı. ve Tillo Belediye Başkanı da ilk defa nikah kıydırdı. Tillo Seyir Terasın açılmasına halk yoğun ilgi gösterdi ve Emrah Oktav ve Yağmur Bayar çifti orada dünya evine girdi.
Renkli görüntülerin ortaya çıktığı nikahta konuşan Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz burada ilklerin yaşandığını söyleyerek şöyle konuştu: “Birçok ilke hep birlikte şahitlik ediyoruz. Önce gençlerimizin nikahına hep birlikte tanıklık ettik daha sonra Belediye Başkanımızın ilk nikahıydı yine Kale Seyir Terasında ilk nikahı icra etmiş olduk. Öncelikle Allah gençlerimizi mesut etsin, ailelerin birbirlerine karşı sevgilerini artırsın. Allah kendilerine hayırlı evlatlar nasip etsin, vatana millete hayırlı evlatlar nasip ederek inşallah. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.”
AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu da, “AK camia adına tebrik ediyoruz ikinizi de. Bize de bu ilkleri yaşattığınız için de ayrıca teşekkür ediyoruz.” dedi.
Burada konuşan Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın da, bizim Reisimizin bütün Türkiye’de bir dileği olduğunu belirterek şunları ifade etti: “Reisimizin 3 çocuk dileği var. Tabi ki o çocukların bu vatan için, insanlık için hayırlı evlatlar olması için inşallah çabalayacaksınız. Allah mutlu etsin.”
Damat Emrah Oktav da nikaha bir çift güvercin getirerek bu güvercinlerin ülkemizde ve Ortadoğu’da barış ve huzurun sağlanması için müstakbel eşimle bu güvercinleri uçurmak istiyoruz dedi ve güvercinleri uçurdu.
Nikah Törenine Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Eşi Fatma Tutulmaz, Tillo Kaymakamı Yunus Koç, Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın, AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Vali Yardımcıları Ceyhun Dilşad Taşkın, Bünyamin Kuş,  çiftin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Paylaş

Comments are closed.