son dakika

TİLLO SEÇİMLERİNİ KİMLER BELİRLEYECEK?

Mart 20, 2019 | by kanal56
TİLLO SEÇİMLERİNİ KİMLER BELİRLEYECEK?
Güncel
0

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerin en çetin geçeceği yerlerden biriside en küçük ilçemiz evliyalar diyarı Tillo ilçesi. Köyleri ile birlikte 2600 civarında seçmene sahip olan bu ilçemizde belediye başkanlığı seçimlerinin nasıl sonuçlanacağı kamuoyunda büyük bir merakla bekleniyor.

Seçimlere katkılım oranının % 90 lara ulaştığı bu ilçemizde belediye başkanlığı seçimlerinin mevcut belediye başkanı ve AK Parti belediye başkan adayı İdham Aydın ile bağımsız olarak adaylığını koyan M. Emin Aydın arasında geçeceği ifade ediliyor.

Yıllardan beri bu ilçemizde yapılan seçimlerde belirleyici bir rol oynayan yatılı Kuran Kurs medreselerde öğrenim gören öğrencilerin bu seçimlerdeki tutumu merak ediliyor. Seçmen sayısında önemli bir orana sahip olan bu öğrencilerin destek vereceği adayın kazanma şansının oldukça artacağı  dile getiriliyor. Vatandaşlar bu öğrencilerin hangi adaya yönlendirileceklerini merak ediyorlar.

Haber 56 Gazete ve sitesi olarak bu ilçemizdeki seçim çalışmalarına ilişkin bilgileri önümüzdeki günlerde vermeye devam edeceğiz.

Paylaş

Comments are closed.