son dakika

TERMAL TESİSLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Kasım 9, 2018 | by kanal56
TERMAL TESİSLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Güncel
0

 

İlimizde kurulması planlanan termal tesisle ilgili çalışmaların devam ettiği belirtiliyor.

Termal Tesisi kurmayı planlayan Hattuşa Firması ve Türkiye Jeotermal Vakfı Başkanı M.Ali Doğan işlemlerin devam ettiğini ve prosedürlerin tamamlanmasının ardından inşaat çalışmalarına başlanacağını belirtti.

Firma olarak halen Kazdağları, Ankara, Hatay Erzinde termal tesislerinin bulunduğunu belirten Doğan Bolu ilindeki tesisin yakında hizmete gireceğini belirtti. Siirt’teki tesis kurmaya kararlı olduklarını belirten Doğan “Siirt’teki termal tesisimizi kurmaya kararlıyız. Burada çok modern bir termal tesis kuracağız. En önemli aşama suyun bulunmasıydı. Çok kaliteli ve yeterli miktarda su bulundu. Şimdi bu suyun Kezer’e getirilmesi ve inşaat işlemleri başlayacak. Termal tesisin kurulacağı yerin tahsis işlemleri de sürüyor.Bunların da en kısa zamanda tamamlanması için gayret harcıyoruz. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından  da inşaat çalışmalarına başlayacağız.” dedi.

Doğan, AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve bir önceki dönem milletvekilimiz Prof. Dr.Yasin Aktay’ın konuyla yakından ilgilendiğini ve işlemleri takip ettiğini sözlerine ekledi.

Paylaş

Comments are closed.