son dakika

TAŞKINA VEDA YEMEĞİ

Ağustos 16, 2019 | by kanal56
TAŞKINA VEDA YEMEĞİ
Güncel
0

6  yıldan beri Siirt’te Tillo Kaymakamı, vali yardımcısı ve kayyum belediye başkanı olarak görev yapan Ceyhun Dilşad Taşkın için bir veda yemeği verildi.

Polis evinde düzenlenen yemekte yapılan konuşmalarda Taşkın’ın hizmetleri ve kişiliği üzerinde duruldu.

Milletvekili Osman Ören Taşkın’ın bir Siirtli olduğunu ve bundan sonra Siirt’le ilgili iş ve işlemlerde kendisinden gereken desteği alacaklarını belirtti.Ören “Ceyhun burada görev yaptığı süre içerisinde çok güzel çalışmalar yaptı.Siz artık buranın bin evladısınız.Bizde kapınıza geleceğiz.Siirtli olduğunuzu hatırlatacak ve desteğinizi isteyeceğiz.”dedi.

Ören Siirt’te çok uyumlu çalışmalar yürütüldüğünü ve bunun sonucu olarak Botan Vadisinin Milli park olarak kabul edildiğini belirterek, bu proje hakkında bilgi verdi.

Vali Ali Fuat Atikte yaptığı konuşmada, Taşkın’ın belediye başkanı olarak görev yapması nedeniylede artık bir Siirtli olduğunu belirterek kendisine teşekkür etti.Atik”Belediye başkanlığı görevini çok iyi yürüttü.Alçak gönüllüğü iş bilirliğiyle herkesin gönlünde yer aldı.Herkesin belediye başkanı olmayı başardı.Bundan sonraki görevinde aynı ciddiyetle Ankara da çok iyi çalışmalar yapacağına ve ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunacağına inanıyorum.”dedi.

Taşkında yaptığı konuşmada çoük duygu yüklü olduğunu belirtti.Taşkın “Duygu yüklüyüm.Gururluyum.Heyecanlıyım.,Gençlikten olgunluğa evrildiğim dönemde bu memleketten  çok deneyimler elde ettim.Bu kadim şehrin kadirşinas halkına hizmet ettim.Ayrılacak  olmaktan dolayı hüzünlüyüm.” Şeklinde konuştu.

Taşkın Türkçe Arapça ve Kürtçe bundan sonra da Siirtlilerin hizmetlerinde “başım gözüm üstüne” diyeceğini ifade etti.

İl genel meclis başkanı bil genel meclis üyeleri kamu kurum  müdürleri ve sivil toplum örgüt yöneticilerinin katıldığı yemek Av.Ekrem Olgaç ile Ahmet Dayanan tarafından düzenlendi.

Paylaş

Comments are closed.