son dakika

“TARIMDA KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ” PROJESİNDE DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU

Ağustos 7, 2019 | by kanal56
“TARIMDA KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ” PROJESİNDE DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU
Güncel
0

Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından  tarım sektöründe kadın girişimcileri destekliyor. Bu amaçla çeşitli yarışmalar düzenlenerek ve destekler veriliyor.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada konu ile ilgili şu bilgiler verildi: “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi” programı kapsamında eğitimini tamamlayarak teknik personelin desteği ile proje hazırlayan  71 kadın çiftçinin projeleri jüri tarafından değerlendirilerek sonuçlandı. Projeler ilimizde KOSGEB, İŞKUR, Siirt Ticaret Odası, Siirt Üniversitesi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden oluşturulan jüri tarafından titizlikle incelenerek ilk 10 proje belirlendi.

 

Van ilinde düzenlenen Proje pazarı ve sertifika törenine ilk 10’a giren proje sahibi kadın çiftçilerle katılım sağlandı. Siirt İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün DEMİRHAN projeye olan ilgiden memnun olduklarını, ilimizdeki kadın çiftçileri bundan sonraki projelerde de görmekten mutlu olacağını ve kadın çiftçilerin her alanda görünür olması gerektiğine inandıklarını dile getirmiştir.

Van’daki proje pazarında düzenlenen törende ilk 3’e giren Kadın çiftçiler  açıklanmıştır. Kadın çiftçiler sertifikalarını Van Valisi Mehmet Emin BİLMEZ ve İl Müdürü Ergün DEMİRHAN‘ın elinden almışlardır. Daha sonra sergilenen proje pazarında  kadın çiftçilerimiz projelerini anlatmışlardır.

İlimizde dereceye giren kadın çiftçilerimize düzenlenecek törenle ödülleri verilecektir.

İlimizin dereceye giren  3 Projesi:

  1. Sakine ALDEMİR Pancardan Gelen Sağlık (Ekmekçiler Köyü – Merkez / SİİRT) Ödülü 3 bin TL.
  2. Nurcan DENİZ Siirt’in Nar Lokumu (Kurtalan) Ödülü 2 bin TL.
  3. Halime TOPTAL Polenli Helva (Pervari – Beğendik Beldesi) Ödülü bin TL.

İlk üçte dereceye giren kadın çiftçilerimiz Ekim ayında Ankara’da düzenlenecek törende diğer illerle yarışacaklardır.

Paylaş

Comments are closed.