son dakika

TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ MUHTARLARI DİNLEDİ

Temmuz 10, 2019 | by kanal56
TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ MUHTARLARI DİNLEDİ
Güncel
0

DEĞERLENDİRME VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde düzenlenen bir toplantıda, merkez ilçe köy muhtarların sorun ve talepleri dinlendi ve sektörün durumu masaya yatırıldı.

Tarımdan yapılan yazılı açıklamada merkez ilçe köy muhtarları ile tarım sektörü değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı yapıldığı belirtildi. Toplantıya Siirt İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Demirhan, kurum idarecileri ile merkez ilçe köy muhtarları katıldığı ifade edilen açıklamada şu bilgilere yer verildi” Toplantıda Siirt tarımı ile ilgili genel değerlendirme yapılarak Tarım ve Orman Bakanlığı ve Siirt Valiliği’nin Çiftçilere ve üreticilere verdiği destekler ve çalışmalar konusunda bilgilendirme ve sunum yapıldı.”

İl Müdürü Ergün Demirhan toplantının değerlendirmesini yaptığına değinilen açıklamanın devamında şu bilgiler yer aldı “İl Müdürlüğümüzün kapıları her zaman muhtarlarımıza açıktır.  Muhtarlarımızı Müdürlüğümüzde ev sahibi konumunda, köylerinde ise devletimizin temsilcisi olarak görmekteyiz. Bakanlığımızın ve Valiliğimizin vermiş olduğu desteklerin duyurulmasında ve teşvik edilmesinde muhtarlarımıza önemli görevler düşmektedir. İl Müdürlüğü olarak köylerimizin tarımsal sorun ve taleplerinde sürekli yanlarında olduğumuzu özellikle belirtirim bu tür toplantılarımız her zaman olacaktır. Hepinize katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.”

Muhtarlar sorun ve temennilerini ileterek, davetten duydukları memnuniyeti belirttiler.

Paylaş

Comments are closed.