son dakika

STSO’DAN GİRİŞİMCİLİK KURSU

Temmuz 31, 2016 | by kanal56
STSO’DAN GİRİŞİMCİLİK KURSU
Güncel
0

ODA BAŞKAN VEKİLİ KUZU “AMACIMIZ İLİMİZDEKİ YATIRIMLARI ARTTIRMAKTIR”

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından bir girişimcilik kursu açıldı. KOSGEB Siirt İl Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde açılan  kursa 30’ar kişilik gruplar halinde 90 kişi katılıyor.

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan vekili Nedim Kuzu, Siirtlilerin yakın bir tarihe kadar girişimci bir ruha sahip olduklarını ve bu nedenle bölge illerinin ticaretini ellerinde bulundurduklarını belirterek bu ruhu tekrar canlandırmaya çalıştıklarını söyledi.

Kursun büyük ilgi gördüğünü ve yoğun bir taleple karşılaştıklarını belirten Kuzu “Bilindiği üzere Siirtliler girişimci bir ruha sahip ticareti bilen insanlardı. Siirtliler bölge genelinde girişimci ve ticareti bilen insanlar olarak biliniyor. Son dönemlerde bu özelliklerini kaybetmeye başlamışlardı. Biz oda olarak gerek bu tür kurslar düzenleyerek ve gerekse diğer çalışmalarımızla bu ruhu tekrar canlandırmak istiyoruz.Bu kapsamda açtığımız bu kurs çok büyük ilgi gördü.Yoğun bir taleple karşılaştık.KOSGEB İl Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde düzenlediğimiz bu kurs üç grup halinde gerçekleştirilecektir.Her grupta 30 gencimiz bulunuyor.Toplamda 90 hemşerimiz bu kursu başarıyla tamamladıkları takdirde  KOSGEB’e destek için başvuru hakkını kazanacaktır.Bu kurslar sayesinde ilimizde gerçekleştirilen yatırımların sayısı artacaktır.” dedi.

Kuzu geçmiş dönemlerde  da açtıkları girişimcilik kursları sayesinde bir çok hemşerimizin kendi işyerini açmalarını sağladıklarını sözlerine ekledi.

Kurs hocası Burçin Gülsüm Tura’da yaptığı açıklamada kursun büyük bir ilgiyle takip edildiğini ve kursiyerlerin çok ilgili olduklarını belirterek bundan memnunluk duyduklarını ifade etti.

09f7f2a2-997b-42c7-b23a-7f36e4eb2d9d c303bde9-538f-418b-a3fb-572c76dcd57d cde60dab-c873-4e26-a993-6faf11e6eddb

Paylaş

Comments are closed.