son dakika

STSO BAŞKANI KUZU DARBE MAĞDURLARINA YARDIM ÇAĞRISINDA BULUNDU

Temmuz 30, 2016 | by kanal56
STSO BAŞKANI KUZU DARBE MAĞDURLARINA YARDIM ÇAĞRISINDA BULUNDU
Güncel
0

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu 15 Temmuz gecesi FETÖ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilmek istenen darbe girişimine karşı vatan sevgisi ve demokrasi adına karşı duran ve darbenin başarısızlığa mahkûm olmasında büyük rol oynayan mağdurlar için Başbakanlık tarafından açılan yardım kampanyasına destek verilmesi çağrısında bulundu.

Başta sanayici ve tüccarlar olmak üzere her vatandaşın imkânları ölçüsünde bu kampanyaya destek vererek güzel bir dayanışma örneği sergilemesi gerektiğini belirten Kuzu “Anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini ve temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik menfur 15 Temmuz 2016 silahlı darbe teşebbüsünde şehit olan vatandaşlarımızın ailelerinin kederlerini hafifletmek ve yaralılarımızın acılarına ortak olmak için Hükümetimiz şehit ve gazilerimize bütün hakları tanıyarak tüm imkânları seferber etmiştir. Ancak toplum olarak bizim de bu dayanışmaya katkıda bulunmamız gerekiyor. Nitekim buna yönelik isteklerin çokluğu nedeniyle Başbakanlıkça bir yardım kampanyası başlatılmış bulunulmaktadır. Siirt halkı olarak bizim de geçmişte meydana gelen toplumsal olaylarla darbe girişimine karşı gösterdiğimiz örnek duyarlılığa uygun olarak bu kampanyaya destek olmamız gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle başta tüccar ve sanayicilerimiz, sivil toplum örgütlerimiz ve tüm vatandaşlarımızın imkânları ölçüsünde bu kampanyaya destek vermeleri çağrısında bulunuyoruz.” dedi.

Kuzu yardımda bulunmak isteyen kişi ve kurumların aşağıda belirtilen hesaplara yardımlarını yatırabileceklerini belirtti. Yardım etmek isteyen vatandaşlar, aşağıdaki hesap numaralarına yardım yapabileceği gibi; Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom (Avea) GSM operatörlerinin 1507 kısa SMS numarasına “15 Temmuz” yazarak, 5 (Beş) TL karşılığı bağışta bulunabileceklerdir.

15 TEMMUZ BAI-2

Paylaş

Comments are closed.