son dakika

SPORLA GÜÇLÜ YARINLARA PROJESİ BAŞLADI YÜZLERCE GENCİMİZ SPORLA TANIŞACAK

Ocak 23, 2018 | by kanal56
SPORLA GÜÇLÜ YARINLARA PROJESİ BAŞLADI YÜZLERCE GENCİMİZ SPORLA TANIŞACAK
Güncel
0

Siirt Valiliği koordinasyonunda SODES kapsamında Siirt Belediyesince yürütülmekte olan “ Sporla Güçlü Yarınlara” projesi veli bilgilendirme toplantısı yapıldı. Sporla Güçlü Yarınlara projesi 10 ay boyunca, 20 takım ve 240 gencin katılımıyla Ağustos ayına kadar sürecek.

Siirt Belediyesince yürütülmekte olan “ Sporla Güçlü Yarınlara” projesinde 240 genç futbolla buluşuyor. Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen projede 10 eğitmen nezaretinde Futbol alanında 8 ay sürecek olan eğitimlerde 9-11 yaş 10 takım ve 12-14 yaş 10 takım toplam 20 takım oluşturulacak. Oluşturulacak gruplarla her hafta sonu müsabakalar yapılacak ve turnuva sonunda ilk üç dereceyi alan takımlar çeşitli hediyeler ile ödüllendirilecektir. Ayrıca proje süresince Tiyatro, sinema, kitap okuma etkinliğinin yanında sevgi, saygı, kardeşlik gibi değerler eğitimi ve çeşitli alanlarda konferanslar verilecek.

Siirt Belediyesi konferans salonunda düzenlenen veli bilgilendirme toplantısında Valilik Proje uzmanı Ömer Günzit ve proje koordinatörü İrfan Tekin birer konuşma yaptılar.

 

 

Paylaş

Comments are closed.