son dakika

SOSYAL MEDYADA YER ALAN HABER YALANLANDI

Şubat 28, 2018 | by kanal56
SOSYAL MEDYADA YER ALAN HABER YALANLANDI
Güncel
0

Siirt Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada bu gün sabah saatlerinden itibaren sosyal medyada yer alan bir haber yalanlandı.

Konu ile ilgili açıklama şöyle28.02.2018 günü Sosyal Medyada ve internet sitelerinde “ Acil Paylaşalım” başlığı altında, “Bugün Siirt de yaşanan olay, şehir dışından gelen bazı hırsızlar İsrail mallarını boykot ediyoruz diyerek Türkiye parfümlerini bedava dağıtıyoruz deyip insanlara kokusunu koklatıyor. Meğer parfüm değil bayıltıcı ether koklatarak kişiyi bayıltarak evi soyuyorlar. Herkesi uyarmak için bunu acil paylaşalım” şeklinde paylaşımlar yapılmıştır.

Bahse konu paylaşımda belirtilen tarzda Siirt il merkezi ve ilçelerimizde şu ana kadar meydana gelen herhangi bir olay olmamakla birlikte 155 ihbar hattına Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğüne veya Polis Merkez Amirliklerine konu ile ilgili herhangi bir müracaatta bulunulmamıştır.

Bu ve buna benzer tarzdaki haberlerin ilimizde mevcut olan huzur ve güven ortamını bozmaya yönelik asılsız haberler olduğu değerlendirilmektedir.”

Ayrıca hırsızlık olaylarının her türlüsü ile Emniyet Müdürlüğümüz olarak etkin bir şekilde mücadelemiz kararlılıkla devam etmekte olup, vatandaşlarımızın şüphelendikleri veya karşı karşıya kaldıkları olaylarla ile ilgili olarak 155 ihbar hattını aramaları veya Emniyet Müdürlüğümüz resmi web sitesinden Online İhbar Modülümüz olan “155 İHBAR” ikonuna tıklayarak ihbarda bulunmaları önem arz etmektedir.

Paylaş

Comments are closed.