son dakika

SODES PROJELERİ HAYAT BULUYOR

Aralık 26, 2017 | by kanal56
SODES PROJELERİ HAYAT BULUYOR
Güncel
0

BENDE ÇALIŞMAK İSTİYORUM


Sosyal Destek Programı kapsamında 2017 yılında Siirt’te uygulanacak olan projeler hayat bulmaya devam ediyor. Tillo Belediyesinin uyguladığı Bende Çalışmak İstiyorum” projesi de bu gün başladı.

Garson, komi ahşap oymacılığı benzeri istihdama yönelik kursların açılacağı projenin başlaması nedeniyle Tillo Belediyesinde bir tören düzenlendi. Valilik Sosyal Projeler Uzmanı Ömer Günzüt proje hakkında bilgi verdi.

Tillo Belediye Başkanı İtham Aydında yaptığı konuşmada belediye olarak yürüttükleri çalışmalarla ilçenin bütün ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını söyledi. Dünyanın en fazla kazanan ülkelerinin en fazla üreten ülkeler olduklarını belirtti. Aydın “Tillonun bütün ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Alt ve üst yapıdaki bir çok eksikliği giderdik. Üretime yönelik çalışmalara yapıyoruz. Bu kapsamda da bu projeyi yürüteceğiz. Özellikle kadınlarımızın istihdamın içerisinde olmalarını istiyoruz.” Dedi.

Tillo Kaymakamı ve Siirt Vali Yardımcısı Yunus Koç ta 3.5 yıldan beri Siirt’te görev yaptığını belirterek Siirt’in kalkınması  tarım ve hayvancılığa dayalı sanayileşmenin gerekli olduğunu ifade ederek “Avrupa Birliği Projesi olarak fıstıkçılık işleme tesisini kurduk. Fıstıkçılık Siirt’in benimsediği bir konudur. İnanç turizmi açısından da çalışmalarımız var. Bu kapsamda Tilloda türbelerde ve İbrahim Hakkı Hz. Müzesinde çalışmalarımız oldu.Tabiat parkını yaptık. Müzeyi restore ettik. Açılışını yarın Orman ve Su İşleri bakanımız yapacaklar.” Dedi.

Proje kapsamında Tillo ilçemizde ağırlıklı olarak bayanlarında katılacağı çeşitli alanlarda kurslar açılacak ve çeşitli sosyal aktiviteler gerçekleştirilecek.

Paylaş

Comments are closed.