son dakika

ŞİRVAN’DA VELİ ZİYARETİ SEFERBERLİĞİ

Ocak 3, 2018 | by kanal56
ŞİRVAN’DA VELİ ZİYARETİ SEFERBERLİĞİ
Güncel
0

3 Bin veli ziyaret edildi


Şirvan ilçesi Eğitim Bölgesinde başlatılan Veli Ziyareti Seferberliği tüm hızı ile devam ediyor. Şirvan Kaymakamı Sayın Memiş İnan’ın öncülüğünde başlatılan ilköğretim (ilkokul-ortaokul) ve ortaöğretim düzeyindeki öğrencilerin aileleri ile işbirliğini güçlendirerek okul-aile arasındaki eğitsel birlikteliği sağlamak; öğrencilerin akademik başarılarını arttırmanın yanı sıra onları toplum değerlerine saygılı, ahlaklı ve sorumluluk duygusu gelişmiş bireyler olarak yetiştiriliyor.

Okul veli ilişkilerini geliştirerek başarıyı olumsuz etkileyecek faktörleri yerinde tespit ederek gerekli önlemleri alınıyor. Ağır yaşam koşulları nedeni ile okula gelemeyen aileleri, evinde ziyaret ederek bilgilendirmeler yapılıyor.

Yapılan yardımların ve duyuruların yerine ailelere ulaşıp ulaşmadığını tespitini yapmak ve Çocukların eğitimlerinde ailenin ve okulun rolünün ne kadar önemli olduğu düşünüldüğünde ilçedeki öğrencilerin akademik başarının istenilen düzeye gelebilmesi, birey olarak daha duyarlı ve bilinçli bir şekilde yetiştirilmeleri için okul-aile işbirliğinin geliştirilmesine ihtiyaç duyulmuş bu amaçla ilçe geneli planlı veli ziyaretleri için ilçemizde  görev yapan tüm  öğretmen ve İdareciler tarafından Veli Ziyaretleri Seferberliği adı altında gerçekleştirildi. İlçede bulunan 3 bin civarında veli ziyaret yapılarak ziyaretler esnasında Misafirperverliklerini esirgemeyen veliler ziyaretlerden gayet memnun kaldıklarını dile getirilmiştir. Veli ziyaretlerinin her dönem böyle devam edeceğini belirten okul idarecileri ve öğretmenler veli ziyaretlerinin verimli geçtiğini ifade etti.

Paylaş

Comments are closed.