son dakika

SİROZ HASTASI GENÇ GÜNDEN GÜNE ERİYOR

Ekim 11, 2018 | by kanal56
SİROZ HASTASI GENÇ GÜNDEN GÜNE ERİYOR
Güncel
0

Siirt’te Siroz hastalığına yakalanan ve yıllarca bu hastalığın kucağında ölümle pençeleşen 19 yaşındaki Erkan Yeyrek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan kendisine yardım elini uzatmasını istedi.

Siirt’in Doğan Mahallesi TOKİ konutlarında ikamet eden 19 yaşındaki Erkan Yeyrek isimli genç, yakalandığı Siroz hastalığı sebebiyle yaşama tutunma mücadelesi veriyor. Ailesinde genetik bulunan Hepatit (B) hastalığı olması sebebiyle bu hastalık kendisinde siroza dönüşen Yeyrek, günden güne eriyor. Köy korucusu olan babanın 6 çocuğundan ilki olan Erkan Yeyrek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, kendisine yardım elini uzatmasını istedi. Tillo İlçesinde medresede hafızlığı bitiren ve hastalığı sebebiyle ilim branşını tamamlayamadığı bu nedenle eğitimine son verdiği belirten Yeyrek, Karaciğerinin iflas ettiğini ve ilaçlar sayesinde hayatını idame ettiğini belirtti. Yakalandığı siroz hastalığı sebebiyle karnının günden güne şiştiğini ve gözünde kırmızı lekeler oluşan Yeyrek, organ nakli başvurusu için gittiği İstanbul/Pendik’teki bir hastanede kendisinden dokusuna uygun bir Karaciğerin mevcut olduğunu ve organ nakli yapılması karşılığında 500 bin TL istendiğini söyledi. Hayatının ucu 500 bin TL’ye bağlı olan Yeyrek, 3 yıldır kendisine uygun bir ciğer organ nakli yapılması için sıra bekliyor.
“BANA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ”
Hastalıkla pençeleşen Erkan Yeyrek, yaşadığı sıkıntıları anlatarak yardım çağrısı yaptı. Yürürken bile yorulduğunu belirten Erkan Yeyrek, “Ben de herkes gibi hasta olmak istemiyorum ve artık iyileşmek istiyorum. Bunun için doktora gidiyorum, her şehirde tedavi görüyorum beni nakil sıralarına yazdılar. Ağzımdan kan geliyor, burnumdan kan geliyor, karnım ağrıyor bana yardımcı olur musunuz?” dedi.
ACILI ANNE YARDIM ELİ BEKLİYOR

Oğlunun günden güne gözünün önünde erdiğini belirten acılı anne Fazile Yeyrek, Erkan’ın sağlık durumunun ağır olduğunu vurguladı. Oğlunun hastalığının ilerleyerek siroza dönüştüğünü belirten acılı anne, “Oğlumun durumu çok ağır. Canım çok yanıyor. Ciğerimin ciğeri iflas etmiş. Büyük devletimizden yardım eli bekliyoruz. Eşim köy korucusu aldığı maaş bizim geçimimize zor yetiyor. Çok hastane gezdik. Yaklaşık 3 yıldır ciğer nakli için sıra bekliyoruz. Özel bir hastanede oğluma uygun bir Karaciğer bulduk. Bizden 500 bin TL istediler. Biz nereden buluruz bu parayı. Ne olursunuz oğlumu kurtarın. Oğlumun ölümünü gözlerimle izlemek istemiyorum. ” diyerek göz yaşı döktü..
“ALLAH RIZASI İÇİN OĞLUMA EL UZATIN”
Erkan’ın sancıdan dolayı sabahlara kadar uyumadığını, sürekli karın ağrısı çektiğini belirten anne Yeyrek, şunları kaydetti:
“Artık karnı su toplamaya başlamış. Bu hastalık ilerledikçe tüm iç organlarına sıçrayacak ve yavaş yavaş ölüme götürecek oğlumu. Bugün dünyada başarılı nakiller yapılırken, benim oğlum yaklaşık 3 yıldır nakil için sıra bekliyor. Allah rızası için oğluma el uzatın.” Dedi.
KARACİĞER BULDU, PARASIZLIK ENGEL OLDU
Tedavi ve sebep bulmak için gittiği İstanbul’daki bir hastanede kendisine uygun bir Karaciğerin mevcut olduğu belirtilen Yeyrek’e nakil karşılığında 500 bin TL istenmiş. Ailenin maddi durumu iyi olmadığı için masrafları karşılayamıyor.

Paylaş

Comments are closed.