son dakika

SİİRT’TEN AFRİKA’YA KARDEŞLİK ELİ

Ocak 19, 2018 | by kanal56
SİİRT’TEN AFRİKA’YA KARDEŞLİK ELİ
Güncel
0

Siirt Gazi Lisesi öğrencileri, Sudanlı İman ile Filistinli Hüsam adlı çocukların yardım çığlığına ses verdi. Öğrenciler, Sudan ve Filistinli yetim çocukların eğitim maslarını karşılamak için harçlıklarını bağışladı.


Siirtli öğrenciler, Sudanlı İman ile Filistinli Hüsam adlı çocukların yardım çığlığına ses verdi. Yetim iki çocuğun sesini duyan Gazi Lisesi öğrencileri, Müftülük ve İHH öncülüğünde düzenlenen etkinlikle, çocukların eğitim masraflarını karşılamak için sınıflara koyulan kumbaralara harçlıklarını bağışladı. Okul Müdürü Uğur Budak, herkesin bir yetim adayı olduğunu aktararak, okul yönetimi olarak her birine aylık 100’er TL olmak üzere katkıda bulunma kararı aldıklarını aktardı. Budak, “Bu projeyi bize teklif ettiklerinde seve seve kabul ettik. Dünyanın birçok yerinde sıkıntılara maruz kalan insanlara sahip çıkarak güzel bir şey yaptığına inanıyoruz. Özellikle Filistin ve Sudanlı kardeşlerimizin eğitim ve iaşe bedelini karşılamak boynumuzun borcu. Çünkü herkes bir yetim adayıdır. Türkiye’nin dışında yardıma muhtaç kalan herkese yardım ederek, gönülden isteyerek bu projeye katkıda bulunuyoruz. Temennimiz bu projeye herkesin de destek çıkmasıdır” dedi.
“Kardeşlerimizin ihtiyaçları karşılanacak”
Siirt özelinde ve Türkiye genelinde ilgi çekecek önemli bir çalışma başlatıldığını aktaran İHH Siirt Yetkilisi Yusuf Çelik, Gazi Lisesi’nde yetim kardeşlerine destek olmak için toplandıklarını aktardı. Tüm öğrencilere ilgilerinden dolayı teşekkür eden Çelik, “Buradaki yetim kardeşlerimizi orda bulduk ve Gazi Lisesi öğrencilerine teşekkür edildi. Desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Kardeşlerimizin barınma, giyinme ve eğitim ihtiyaçları karşılanacak. Bunlar bizim yetimlerimiz. Peygamber Efendimiz, ‘Kim yetine sahip çıkarsa cennette benimle buluşacak’ diye buyuruyor. Ama Afganistan, Filistin, Sudan ve Yemen’de 32 yetim kardeşimize sahip çıkıldı” diye konuştu.
Zehra aslan adlı 9. sınıf öğrencisi ise, “Belki onları görmüyoruz ama onları seviyoruz. Kantine gitmiyorum ve onlar için harçlığımı bağışlıyorum” ifadelerinde bulundu.
Siirt genelinde 18 okulda yapılan çalışmada 32 yetim çocuğa sahip çıkıldı.

Paylaş

Comments are closed.