son dakika

SİİRT’TE SİYASİ PARTİ İL BAŞKANLARI İLE “SEÇİM GÜVENLİĞİ” TOPLANTISI YAPILDI

Haziran 6, 2018 | by kanal56
SİİRT’TE SİYASİ PARTİ İL BAŞKANLARI İLE “SEÇİM GÜVENLİĞİ” TOPLANTISI YAPILDI
Güncel
0

Siirt’te siyasi parti il başkanlarının katılımı ile Vali Ali Fuat Atik’in başkanlığında seçim güvenliği toplantısı gerçekleştirildi.


24 Haziran2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin, huzurlu ve güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi ve seçmen iradesinin sağlıklı bir şekilde sandığa yansımasının sağlanması amacı ile seçim öncesi, seçim günü ve seçim sonrasında alınması gerekli tedbirlerin görüşülmesi amacıyla, Siirt Valisi Ali Fuat ATİK Başkanlığında, Vali Yardımcısı Yunus Koç ve Siirt’te seçime katılan siyasi parti il başkanlarının katılımı ile “Seçim Güvenliği Toplantısı” yapıldı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan Vali Ali Fuat Atik, seçim güvenliği ile ilgili ilk toplantının daha önce Mayıs ayında ilgili tüm kurumların katılımı gerçekleştirildiğini belitti.

Seçimlerin huzur ve güven ikliminde demokrasi şöleni içerisinde gerçekleşmesini arzu ettiklerini kaydeden Vali Atik, ‘Seçime girecek tüm partilerin seçim propagandası yaparken, birbirlerine karşı saygılı ve hoşgörülü davranması gerektiğine’ dikkat çekti.

Seçimlerin huzurlu, güvenli bir atmosferde yapılmasını hedeflediklerini kaydeden Vali Atik, ”Seçim sürecinde her türlü güvenlik tedbirinin alındığını, kamu düzenini ve esenliğini bozmaya yönelik hiçbir hukuk dışı eyleme kesinlikle izin verilmeyeceğini’ sözlerine ekledi.

Seçime katılan siyasi partilere başarılar dileyen Vali Atik, seçimlerin ilimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni etti.

Paylaş

Comments are closed.