son dakika

SİİRT’TE ÖZEL ÖĞRENCİ SERVİS SAHİPLERİ ÇALIŞMAMA KARARI ALDI

Ekim 17, 2017 | by kanal56
SİİRT’TE ÖZEL ÖĞRENCİ SERVİS SAHİPLERİ ÇALIŞMAMA KARARI ALDI
Güncel
0

Siirt’te faaliyet gösteren öğrenci taşımacılığı yapan özel servisler çalışmama kararı aldı.Denetimlerde kendilerine fazla cezalar yazıldığı gerekçesiyle çalışamayacak duruma geldiklerini belirten  özel öğrenci servislerinin sahip ve sürücüleri bu gün bir basın açıklaması yaparak çalışmama nedenlerini açıkladılar.


Bahçelievler Mahallesinde boş bir alanda meydana gelen servis sahip ve sürücüleri adına Mehmet Erken tarafından yapılan açıklamada, eksikliklerini gidermeleri için kendilerine süre verilmesini istediler.

Erken yaptığı açıklamada belediye trafik ve sosyal güvenlik kurumu yetkililerinin kanunun uyguladıklarını söylediklerini belirterek ”Biz kanun uygulanmasın demiyoruz. Ancak yapılan sık denetimler bizi çalışmaktan alıkoyacak hale geldik. Öğrenciler bu denetimler yüzünden yemeklerine yetişemiyor, okullarına yetişemiyor. Geç kalıyor yok yazılıyor. Özel harekat polisleri eşliğinde denetimler yapılıyor. Öğrenciler bundan korkuyor. Bu gün ikinci gündür.Valilik bizi kale almadı. Biz kanunlar uygulansın diyoruz. Ancak Siirt’in şartları da göz önünde bulundurulsun istiyoruz. İstanbul’da servis ücreti olarak 500 Lira verebilecek veliler var. Ancak Siirt’te bu mümkün değil.” Dedi.

Kendilerinden 22 yaşında yüksek okul mezunu hosteslerin çalıştırılmasının istendiğini belirten Erken buldukları hostesin  ertesi gün işten çıkarıldığını ifade etti. Erken şöyle dedi “Sabahın 6 sında bir bayanı evden çıkartmak Siirt’te zordur. Bu nedenle eleman bulamıyoruz. Bu konuda zorluklarla karşılaşıyoruz. Bulduğumuz elamanın daha işe giriş işlemleri bitmeden  çıkıyor.”

Servisçiler açıklamanın sonunda eksikliklerini gidermeleri için sorunlarının dinlenilmesini ve kendilerine süre verilmesini istediler.

Paylaş

Comments are closed.