son dakika

SİİRT’TE ÖNEMLİ BİR ADIM HELVACILAR ÇARŞISI PROJESİ START ALIYOR

Haziran 21, 2018 | by kanal56
SİİRT’TE ÖNEMLİ BİR ADIM HELVACILAR ÇARŞISI PROJESİ START ALIYOR
Güncel
0

Siirt için bu gün önemli bir adım atıldı. Dicle Kalkınma Ajansı ve Siirt Belediyesinin ortak çalışması ile Helvacılar Çarşısında yapılacak olan düzenleme projesinin protokolü imzalandı. Proje ile çarşıda yenileme ve düzenleme çalışmaları ile birlikte park alanları yapılacak.

Siirt Belediyesinde düzenlenen törende, belediyenin çalışmalarını yansıtan slayt gösterisinin ardından Helvacılar Çarşısının kavuşacağı yeni görünüme ilişkin animasyon gösterimi yapıldı.

Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ yaptığı konuşmada kentlerin hafızasının önemine ve tarihi çarşıların bu konuda üstlendikleri role değinerek yapılacak yenileme ve düzenleme çalışması ile Helvacılar Çarşısının eski ihtişamlı günlerine kavuşacağını söyledi.

Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkında yaptığı konuşmada belediyenin gerçekleştirdiği çalışmalara değindi.Bu projenin Siirte renk katacağını belirten Taşkın emeği geçenlere ve destek verenlere teşekkür etti.

Milletvekili Prof.Dr.Yasin Aktayda yaptığı konuşmada AK Partinin felsefesini ve  gerçekleştirdiği faaliyetleri anlattı. Başlattığı projelerin süreceğinin altını çizen ve bu konuşmanın  kendisinin milletvekili olarak kamuoyu önünde  yaptığı son konuşma olduğunu belirten Prof.Dr.Aktay helallik istedi.

Törende daha sonra protokol Belediye Başkan Vekili Taşkın ve Dika Genel Sekreteri Altındağ tarafından imzalandı.

Törene Siirtte bulunan Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, eski Kültür vve Turizm Müdürü Cengizhan Başaran, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan vekili Abdülkadir Demirhan  Siirt Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Cemal Koyuncu ,Helvacılar Çarşısı esnafı v e baz kumur kuruluş müdürleri katıldı.

Paylaş

Comments are closed.