son dakika

SİİRTTE MUHACİR ENSAR KARDEŞLİĞİ

Mayıs 12, 2019 | by kanal56
SİİRTTE MUHACİR ENSAR KARDEŞLİĞİ
Güncel
0

İLİMİZDE BULUNAN YABANCI UYRUKLULAR KIZILAYIN İFTARINDA BULUŞTU

Siirt’te muhacir ensar kardeşliği bir kez daha gerçekleştirildi. İlimizde bulunan Suriyeli, Iraklı Afganlı, Azerbeycanlı ve Yemenliler Kızılay Siirt Şube başkanlığının verdiği iftar yemeğinde buluştu.

Bir düğün salonunda gerçekleştirilen iftar yemeği Kuranı Kerim tilaveti ile başladı. İftarın ardından Arapça ilahiler okundu.

İftar yemeğinde bir konuşma yapan Kızılay Şube Başkanı Nihat Altuncu, “Kızılayın veren el ile alan el arasında bir köprüdür. Ramazan ayında yapmayı planladığımız birçok hayır etkinliğinin ilkini bu gün ilimizde bulunan muhacir kardeşlerimizle geçekleştiriyoruz. Bunu bize nasip ettiği için Allaha şükrediyoruz.”

Altunç kendilerine destek veren iş adamlarına ve özellikle Sancaklar Vakfına teşekkür etti.

İftar yemeğine katılan AK Parti Milletvekili Osman Örende yaptığı açıklamada ensar muhacir kardeşliğinin gerçekleştiğini belirtti. Kızılay Şubesi yetkililerine teşekkür eden Ören Allah her zaman bu kardeşliğimizi  daim etsin.Biz ensar muhacirden ziyade biz bir ümmetiz. Bu gözle bakıyoruz. İlimizde değişik ülkelerden beş bin civarında muhacir var. Biz onları muhacir olarak görmüyoruz. Onları bu memleketin birer evladı olarak görüyoruz. Onların başımızın üstünde yeri var.” Dedi.

İftar yemeğine Milli Eğitim Müdürü İsa Güneş, Kızılay eski başkanı Yener Tanık ve bin civarında davetli katıldı.

 

Paylaş

Comments are closed.