son dakika

SİİRT’TE JANDARMADAN ‘GÜVEN VE HUZUR’ OPERASYONU

Mayıs 2, 2018 | by kanal56
SİİRT’TE JANDARMADAN ‘GÜVEN VE HUZUR’ OPERASYONU
Güncel
0

Siirt İl Jandarma Alay Komutanlığı tarafından “Türkiye Güven Huzur” uygulaması yapıldı.


Türkiye genelinde kamu düzeni ve huzurun devamı, genel emniyet ve asayiş hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve muhtemel terör, asayiş, kaçakçılık olaylarının önlenmesi suç işleme niyetindeki şahısların caydırılması ve aranan şahısların yakalanması maksadıyla, Siirt İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince ‘Türkiye Güven ve Huzur Uygulaması’ yapıldı.

Bu kapsamda Siirt İl Jandarma Komutanlığınca, okul çevreleri ile yakınındaki park ve bahçelerin, internet kafe ve elektronik oyun salonlarının kontrolü, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu park ve cadde, sokak, avm ve benzeri yerlerin kontrolü ile üniversite çevrelerinde, üniversite öğrencileri ile gençlerin yoğun olarak gittiği umuma açık yerlerde ‘kimlik kontrolü’ şeklinde icra edildi.

Yapılan kontrol neticesinde, (749) şahıs, (312) aracın kontrolü gerçekleştirilmiştir.

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu gereği, (17) araca toplam 5 bin 541 TL trafik para cezası uygulanmış, (3) araç trafikten men edilmiştir.

Siirt İl Jandarma Komutanlığı, kamu düzeni ve huzurun devamı, genel emniyet ve asayiş hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve muhtemel terör, asayiş, kaçakçılık olaylarının önlenmesi başta olmak üzere genel sağlık ve genel ahlakın korunmasına yönelik faaliyetlerine kararlılıkla devam edecektir.

Paylaş

Comments are closed.