son dakika

SİİRTTE HAFIZLIK TEŞVİK EDİLECEK

Ağustos 6, 2019 | by kanal56
SİİRTTE HAFIZLIK TEŞVİK EDİLECEK
Güncel
0

Siirt’te hafızlık eğitimi teşvik edilecek. Evrensel Hafızlar Derneği Siirt İl Temsilcisi ve Çarşı Camisi İmam Hatibi Nevzat Erdabakoğlu, Siirt’in asırlar boyu Anadolu’ya ve İslam coğrafyasına hafız yetiştirdiğini belirterek, aynı konuma gelebilmek için gayret harcayacaklarını söyledi.

Halen Siirt’te Yatılı Bölge Kuran Kursu ile diğer Kuran Kurslarında 200 civarında gencin hafızlık eğitimini aldığını belirten Erdabakoğlu, bu sayının daha da artması için bazı çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

Bu amaçla Kuran Kurs hocaları ile görüşmeler gerçekleştirdiklerini ve öğrencileri teşvik ettiklerini belirten Erdabakoğlu” Siirt, asırlar boyu başta Anadolu olmak üzere İslam coğrafyasına hafız yetiştirmiş bir ildir. Siirtli hafızlar özellikle Ramazan aylarında ülkemizin dört bir yanına dağılarak Kuranı Kerim tilavet ediyorlardı. Amacımız Siirt’i bu alanda yine eski konumuna getirmektir. Şu anda il merkezinde bir bölümü Yatılı Bölge Kuran Kursunda olmak üzere 200 civarında çocuk ve gencimiz hafızlık eğitimi almaktadır. Dernek olarak ilimizde hafızlık eğitimini teşvik etmeyi ve bu sayıyı arttırmayı amaçlıyoruz. Bu amaçla çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalar kapsamında hafızlık eğitimi alan öğrencilerle sık sık bir araya geliyor, onlara yönelik sosyal aktiviteler düzenleyerek, çeşitli yardımlarda bulunarak, onları teşvik ediyoruz.” Dedi.

Paylaş

Comments are closed.