son dakika

SİİRTLİ ŞEHİT HAYRETTİN DİNDAR İÇİN MEVLİT OKUTULDU

Şubat 10, 2018 | by kanal56
SİİRTLİ ŞEHİT HAYRETTİN DİNDAR İÇİN MEVLİT OKUTULDU
Güncel
0

Kuzey Irak’ın Kani Rash bölgesinde bölücü terör örgütü PKK’nın hain saldırısında şehit olan Sözleşmeli Er Hayrettin Dindar için mevlit okutuldu.


Kuzey Irak’ın Kani Rash bölgesinde, 1 Şubat 2018’de, teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Sözleşmeli Er Hayrettin Dindar için, Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Ormanbağı köyünde mevlit okutuldu. Mevlit programına, Vali Ali Fuat Atik, Garnizan Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yavuz, Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Kemal Benek ve Emniyet Müdür Vekili Saruhan Kızılay ile vatandaşlar katıldı. Kur’an-ı Kerim ile Türkçe, Arapça ve Kürtçe mevlidi şerif okunan programda, şehit Er Hayrettin Dindar ve tüm şehitlerimiz için dualar edildi.

Kapılarının her zaman şehit yakınlarına ve kahraman gazilere açık olduğunu kaydeden Vali Atik, “Şanlı al bayrağımızın altında millet olarak huzur ve güven içerisinde yaşıyorsak, canını bu vatan uğrunda, milletin bekası uğrunda şehit olan kardeşlerimizin ve bu uğurda çarpışan kahraman gazilerimizin sayesindedir. Bugün bizlere düşen görev, birlik ve bütünlüğümüzün ölümsüzleşen abideleri olan şehitlerimizin geride bıraktıkları ailelerine sahip çıkmak her daim yanlarında olmaktır” dedi.

Şehit Sözleşmeli Er Hayrettin Dindar’ın babası Akif Dindar da mevlidi şerife katılan Vali Ali Fuat Atik’e, ailesine ve tüm davetlilere teşekkür etti.

Paylaş

Comments are closed.