son dakika

SİİRTLİ BAYAN GÜRÜŞÇİLER BALKAN ŞAMPİYONASINDA İKİ ALTIN BİR BRONS MADALYA KAZANDI

Eylül 26, 2018 | by kanal56
SİİRTLİ BAYAN GÜRÜŞÇİLER BALKAN ŞAMPİYONASINDA İKİ ALTIN BİR BRONS MADALYA KAZANDI
Spor
0

 

Türkiye Güreş Federasyonunun 2018 yılı faaliyet programında, yer alan Yıldız Bayanlar Türkiye Güreş şampiyonası 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Tekirdağ ilinde yapılmıştır. İlimizi temsilen katılan sporcularımız 46 kg’da Zehra DEMİRHAN ve 49 kg’da Bedriye AKSU Türkiye şampiyonu olmuştur. 07-08 Mayıs 2018 tarihlerinde Afyon ilinde yapılan Büyük Minikler Türkiye Güreş Şampiyonasında ise İlimizi temsilen katılan Esra KAYA Türkiye Şampiyonu olmuştur. Dereceye giren sporcularımız Milli Takıma davet edilmiştir.

Söz konusu Müsabakalarda dereceye giren sporcularımız Ülkemizi ve İlimizi temsilen 07-09 Eylül 2018 tarihlerinde Bosna Hersek’te yapılan Balkan Güreş Şampiyonasına katılmış olup, ayrıca Şampiyonaya 12 Ülke katılmıştır. Ülkemizi ve İlimizi temsil eden sporcularımız Yıldız Bayanlar kategorisinde 46 kg’da Zehra DEMİRHAN ve 49 kg’da Bedriye AKSU Altın Madalya kazanmışlardır. Büyük Minikler kategorisinde ise 39 kg’da Esra KAYA 3.cü olup Bronz Madalya kazanmıştır.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüssam OLGAÇ dereceye giren sporcuları ve Güreş Antrenörü Şenay KAYA’yı kutlayarak, ödüllendirdi.

Paylaş

Comments are closed.