son dakika

SİİRT’İN KÖY YOLLARI ANKARA’DA MASAYA YATIRILDI

Ağustos 21, 2019 | by kanal56
SİİRT’İN KÖY YOLLARI ANKARA’DA MASAYA YATIRILDI
Güncel
0

SİİRT’İN KÖY YOLLARI ANKARA’DA MASAYA YATIRILDI

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Ak Parti Siirt Milletvekilli Osman Ören ile birlikte DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın’ı ziyaret etti.

Ilısu Barajı’nın su tutmaya başlamasıyla birlikte su altında kalan köy yolları için alternatif yeni yol yapım çalışmaları masaya yatırıldı.

Vali Atik ziyarette yaptığı konuşmada; ‘Geçen hafta yeni yol güzergâhı üzerinde mahallinde incelemelerde bulunduklarını belirterek, vatandaşların ve köy muhtarlarımızın da görüşleri alınarak, yapımına başlanan yeni köy gurup yollarının yeniden revize edilerek, tünel ve bazı bölümlerde Viyadük yapılmasının merkeze olan mesafeleri kısaltılacağı gibi yol kalitesini de artıracağını’ ifade etti.

Vali Atik, alternatif yeni yol yapımı ile ilgili taleplerin DSİ Genel Genel Müdürlüğünce değerlendirilerek, gerekli revizelerin yapılarak, projeye destek verileceğini sözlerini ekledi.

Ak Parti Siirt Milletvekilli Osman Ören ise Siirtli vatandaşların hizmetin en güzeline laik olduğunu belirterek, Bakanlıklar nezdine ilimizin gelişimi için çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade etti.

Ören, ‘DSİ genel Müdürü Sayın Aydın’ın taleplerin karşılanması noktasında gösterdiği yakın ilgiye ve desteğe teşekkür etti.

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Siirt İl sınırları içinde Ilısu Barajı ve HES Gölet’i altında kalacak köy yollarının rölekasyonu yapım işinin hızlı ve etkin bir şekilde sonuçlanması için gerekli desteğin imkânlar dâhilinde sağlanacağını belitti.

Paylaş

Comments are closed.