son dakika

SİİRT’İN KANAYAN YARASINA NEŞTER, TEFECİLERE OPERASYON DÜZENLENDİ

Mayıs 14, 2019 | by kanal56
SİİRT’İN KANAYAN YARASINA NEŞTER, TEFECİLERE OPERASYON DÜZENLENDİ
Güncel
0

Siirt’in kanayan yaralarından birisi olan tefecilere yönelik bir operasyon gerçekleştirildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada Siirt İstanbul ve Yalova illerinde eş  zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda  suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmaktan şüpheli 14 kişi liderleri, silahları  ve haksız olarak sağladıkları senetleri ile birlikte yakalandı.

Açıklamada şöyle denildi “09.05.2019 günü Siirt, İstanbul ve Yalova illerinde suç işlemek amacıyla SİLAHLI ÖRGÜT KURMAK, TEFECİLİK, YAĞMA ve 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçlarını işleyerek, Siirt halkını mağdur ettiği tespit edilen suç örgütüne yönelik olarak eş zamanlı yapılan operasyonda örgüt lideri,yöneticileri ve üyeleride dahil 14 şüpheli şahıs yakalanmıştır.

Yapılan operasyonda ;

1 adet AK-47 Kaleşnikof, 3 adet farklı marka ve çaplarda tabanca, 3 Adet Ruhsatsız Av Tüfeği ve 245 adet farklı çaplarda fişek ile birlikte yasadışı olarak temin edildiği değerlendirilen çok sayıda senede el konulmuştur.

Organize suçlara yönelik mücadelemiz aralıksız devam etmektedir, mücadelemizde bizlere yardımcı olmak isteyen vatandaşlarımızın 155’i veya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüze ait “(0484) 223 22 82 – 223 33 55” nolu telefonları aramaları büyük önem arz etmektedir. “

Paylaş

Comments are closed.