son dakika

SİİRT VALİSİ MUSTFA TUTULMAZ’IN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Eylül 18, 2015 | by kanal56
SİİRT VALİSİ MUSTFA TUTULMAZ’IN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
Güncel
0

Milli birlik ve beraberliğin vazgeçilmez unsurları olan Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, kardeşçe kucaklaştıkları, hoşgörünün ve barışın egemen olduğu müstesna günlerdir.

 Milletimizin sevinçte, kederde, mutlulukta bir ve beraber olmasını simgeleyen bu anlamlı günü, dayanışma ruhumuzu, kardeşlik bağlarımızı pekiştirecek bir fırsat olarak görmeliyiz. Milletçe bütün kırgınlıkları ve dargınlıkları unutarak, kardeşçe kucaklaşmalı; bizi biz yapan ortak değerlerimizde buluşmalıyız.

 Büyük bir Millet olma şuuru içerisinde; barış ve huzur iklimimizi, kardeşlik hukukumuzu zehirlemek, bizi bölmek ve aramıza fitne sokmak isteyenlerin, hain emellerini boşa çıkarmalı, kardeşlik duyguları içerisinde huzur ve güven dolu aydınlık bir geleceği hep birlikte ilerliye taşımalıyız.

 Bu anlamı günde, aziz şehitlerimizin ve kahraman Gazilerimizin bizlere kutsal bir emaneti olan yakınları, eşleri, çocukları, yaşlı ana ve babaları asla yalnız kalmayacaktır. Hem devletimizin, hem de milletimizin kolları onları daima şefkatle saracaktır.

 Hedefimiz; Huzur ve güven ortamında, ilimizi bulunduğu yerden daha ileriye götürmek, Hizmetin en güzeline layık olan değerli Siirt halkına da daha iyi bir yaşam kalitesi sunacak hizmetleri üretmektir. Bu süreçte, Siirt Halkının katkı ve desteğini esirgemeyeceğine olan inancım da tamdır.

Hoşgörü duyguları ile birbirine kenetlenen, kardeşlik ve yardımlaşmanın eşsiz hazzı ile tek yürek olan değerli Siirt’li hemşerilerimin, Kurban Bayramını tebrik eder, ülkemize ve tüm İnsanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim.

 

Mustafa TUTULMAZ

                                                                                                                 Siirt Valisi

Paylaş

Comments are closed.