son dakika

SİİRT VALİ YARDIMCISI BÜNYAMİN KUŞ MÜLKİYE MÜFETTİŞİ OLDU

Şubat 9, 2018 | by kanal56
SİİRT VALİ YARDIMCISI BÜNYAMİN KUŞ MÜLKİYE MÜFETTİŞİ OLDU
Güncel
0

Bazı vali yardımcıları ile kaymakamların mülkiye müfettişliğine atanmasına ilişkin kararname bu günkü Resmi Gazetede yayımlandı.Kararname ile Siirt Vali Yardımcısı Bünyamin Kuşta mülkiye müfettişliğine atandı.

1976 yılında Kayseri doğumlu olan Kuş, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi kamu yönetimi bölümü mezunudur. Mezun olduktan sonra bir süre Gelir İdaresi Başkanlığında vergi denetim elemanı olarak görev yapan Kuş, 2006 yılında Hatay Yayladağı ilçe kaymakamlığına vekaleten atandı. 2 yıla yakın bir süre yurt dışında dil öğrenimi ve çeşitli incelemelerde bulunan Kuş,  çeşitli yerlerde kaymakamlık görevlerini yürüttü. Adana ve Malatya illerinde yürüttüğü çalışmalardan dolayı başarı belgeleri ile ödüllendirilen 25 haziran 2015 tarihinde Darende Kaymakamı olarak görev yapmakta iken Siirt Vali Yardımcılığına atandı. Kuş Siirt’te görev yaptığı süre içerisinde bir süre İl Özel İdare Genel Sekreterliği görevini de vekaleten yürüttü.

Vali Yardımcısı Kuş evli ve iki çocuk babasıdır. Siirt’te görev yaptığı süre içerisinde kendisini halka sevdiren ve başarılı çalışmalara imza tan Kuş’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 

Paylaş

Comments are closed.