son dakika

SİİRT ÜNİVERSİTESİNDE TARIM ÖĞRETİMİNİN 172. YILI TÖRENLE KUTLANDI

Ocak 10, 2018 | by kanal56
SİİRT ÜNİVERSİTESİNDE TARIM ÖĞRETİMİNİN 172. YILI TÖRENLE KUTLANDI
Güncel
0

Ülkemizde tarımsal eğitimin başlamasının 172 ci yıldönümü törenlerle kutlandı. Siirt Üniversitesi ve Ziraat Mühendisleri Odası il temsilciliği tarafından bir tören düzenlendi.

Siirt Üniversitesi Kezer Kampusunda düzenlenen törende Ziraat Fakültesi öğrencilerinden Erol Erbil  tarımsal öğretiminin önemine değindi ve bu günle ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Fakültenin çalışmalarına ilişkin slayt gösteriminin ardından Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilcisi İrfan Obay bir konuşma yaptı.Obay tarımda stratejik çalışmaların önemine değindi.Obay

Dekan Prof.Dr.Galip Bakır dünden bu güne tarımın geçirdiği aşamaları anlattı.Prof.Dr.Bakır GDOlu ürünler ve toprak israfına değindi

Prof.Dr.Murat Ermanda konuşmasında tarımın insanoğlu ile var olduğunu ve günümüzde teknolojik gelişmeler sonucu bir sektörün kaybolmasına karşılık tarım sektörüne olan ihtiyacın arttığını belirtti.

Daha sonra Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyelerinden Prof.Dr.Süleyman Soylu günümüzde tarımın önemine ve konumuna değindi. Köyden kente göçün tarımı olumsuz bir şekilde etkilediğini belirten Prof. Dr Soylu, özellikle yerel televizyonların çiftçilerin bilinçlendirilmesi konusunda etkin bir rol oynadıklarını söyledi.

Paylaş

Comments are closed.