son dakika

SİİRT TİCARET VE SANAYİ ODASI SEÇİMLERİ, 5 NİSAN’DA

Mart 13, 2018 | by kanal56
SİİRT TİCARET VE SANAYİ ODASI SEÇİMLERİ, 5 NİSAN’DA
Güncel
0

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu tarafından alınan karar ile Oda organ seçimleri 05 Nisan 2018 tarihinde yapılacak.


Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, seçimlerin iş dünyasına ve Siirt’e hayırlı olmasını temenni etti.

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu yaptığı açıklamada, “2017 yılı Ekim-Kasım aylarında yapılması gereken Oda-Borsa seçimleri Bakanlar Kurulu kararıyla, 2018 yılı Nisan ayına ertelenmişti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’de hem Bakanlar Kurulu’nun seçim takvimini hem de erteleme kararını resmi olarak tüm bağlı Oda-Borsalara bildirmiş ve Türkiye genelindeki 365 Oda-Borsa bu karar çerçevesinde seçimler için 2018 yılı Nisan ayını beklemiştir.

Oda yönetim kurulumuz olağan toplanmış ve seçim kararı almıştır. Yönetim kurulumuz da Organ Seçimimizin tarihini İl Seçim Kurulu’ndan onay alarak 5 Nisan 2018 olarak belirlemiştir” dedi.

Kuzu, “Oy verme işlemi 09.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Seçme ve seçilme hakkına haiz üyeleri gösteren; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Ortak Veri Tabanından alınmış listeler, 19 Mart 2018 ile 21 Mart 2018 tarihleri arasında Ticaret ve Sanayi Odası ilan panosunda mesai saatleri içerisinde ilan edilecektir.

Oy kullanacak Tüzel kişiler ticaret sicil memurluğundan alacakları Yetki Belgesi ve T.C. kimlik numarası bulunan kimlikleri ile oy kullanacaklardır. Gerçek kişiler ise bizzat T.C. kimlik numaraları bulunan kimlikleri ile oy kullanabileceklerdir” dedi.

Başkan Kuzu, seçim sürecinin ilimiz iş dünyasına ve camiamıza hayırlı olmasını diliyor, en derin saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Paylaş

Comments are closed.