son dakika

SİİRT SPOR LİSESİNDEN BÜYÜK BAŞARI

Haziran 30, 2016 | by kanal56
SİİRT SPOR LİSESİNDEN BÜYÜK BAŞARI
Eğitim
0

Çek Cumhuriyeti’nin Janske Lazne kentinde yapılan 11. Dünya Yıldızlar Dağ Koşusu Kupası’nda, Yıldız erkekler yarışında parkuru çıkan Siirt spor lisesi kulübü sporcusu ve Şehit Zafer kılıç Spor Lisesi öğrencisi İbrahim Özevin’den büyük başarı.

Dünya Yıldızlar Dağ Koşusu kupası Koşusunda 2000 doğumlu İbrahim Özevin 26:40 koşarak Dünya üçüncü başarısını elde etti.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Siirt Şehit Zafer Kılıç Spor Lisesi Müdürü Mehmet Şakir Kayaalp;

Okulumuz öğrencilerinden İbrahim Özevin’ini Yıldızlar Dağ koşusu kupası Dünya 3. Derecesi ile yurda dönmesi bizleri ziyadesi ile memnun etti.

Tüm branşlarda ilkleri başarmak bizlere nasip oldu, Türkiye de farklı branşlarda ilkleri yaşayan okulumuz, Dünya klasmanında bir ilki yaşayarak kürsüde yer alması hem ülkemizi hem ilimizi hem de Okulumuzu onure etmiştir.

Öğrencilerimizin farklı branşlarda büyük başarılara imza atmasında özellikle rol oynayan Beden Eğitimi öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi bu vesileyle tekrar tebrik eder başarılarının devamı dilerim.

Özevin : kazandığım başarıyı çok çalışarak ve hocalarımın büyük destekleri ile başardım. Nasip olursa Hedefim bu parkurda dünya şampiyonluğu ipini göğüslemek olacak. Benden hiçbir zaman desteklerini esirgemen başta Okul Müdürümüze ,Beden Eğitimi öğretmenlerime ,okul idarecilerimize ve öğretmenlerime çok teşekkür ederim.

WhatsApp-Image-20160629 thumbnail_WhatsApp-Image-20160629 (1)

Paylaş

Comments are closed.