son dakika

SİİRT ŞEHİDİNİ UNUTMADI

Ocak 13, 2018 | by kanal56
SİİRT ŞEHİDİNİ UNUTMADI
Güncel
0

ŞEHİD AKDAĞ ADINA PARK VE MESCİD AÇILIŞI YAPILDI


Siirt Şehidini unutmadı. 24 Temmuz 2017 tarihinde bulunduğu sivil bir araca düzenlenen saldırı sonucu şehit olan Jandarma Üstçavuş Yakup Akdağ adına Baykan İlçe Merkezinde yaptırılan parkın açılışı yapıldı. Ayrıca şehidin görev yaptığı Çukurca Jandarma Karakolunda yapımına başladığı ve şehit olmasının ardından yapımı tamamlanan mescitte törenle ibadete açıldı.

Baykan ilçe merkezinde yıktırılan eski hükümet konağının alanında Niğde Belediyesinin katkılarıyla oluşturulan parkın açılışı Vali Ali Fuat Atik ve şehidin Tokat ilinden gelen ailesi tarafından yapıldı.

Açılışın ardından tören Kuranı Kerim tilaveti, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Cuma ÇOTU yaptığı konuşmada şehit Akdağ’ın kendisini büyüklere ve küçüklere sevdirdiğini ve görev yaptığı karakolda bir mescit yapımına başladığını ve şehadetinin ardından da bu mescidin tamamlandığını belirtti.

Baykan Belediyesi ile kardeş belediye olan Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yiğitte il olarak bu güne kadar 150 civarında şehit verdiklerini ve son olarak 15 Temmuz hain darbe girişiminde biri Ömer Halisdemir olmak üzere 6 şehit verdiklerini belirtti.

Vali Ali Fuat Atikte yaptığı konuşmada Siirt ve Baykan halkının şehidine sahip çıktığını belirterek terörün sone erdirileceğini ve artık ailelerin boynunun bükük kalmayacağını ifade etti.

Vali Atik daha sonra şehidin dedesi Mehmet Akdağa Baykan ilçesinin fahri hemşerilik beratını verdi. Dede Akdağ vurguladı ve şehidi kendi koynunda büyüttüğünü belirtti.

Buradaki törenin ardından şehidin görev yaptığı Çukurca Köyüne geçildi ve burada şehidin yapımına başladığı ve şehadetinin ardından tamamlanan mescidin açılışı yapıldı.

Paylaş

Comments are closed.