son dakika

SİİRT, RENKLİ VE ÖZGÜN STANDI İLE EMİTT’TE İLGİ TOPLUYOR

Ocak 30, 2016 | by kanal56
SİİRT, RENKLİ VE ÖZGÜN STANDI İLE EMİTT’TE İLGİ TOPLUYOR
Güncel
0

Avrupa’nın en büyük turizm fuarlarından olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT)’nda açılan Siirt standı, renkli görüntülere sahne oluyor. Siirt’in Marka ürünleri Siirt Fıstığı, Pervari Karakovan Balı, Tiftik  Battaniyesi, ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti.

 

EMİTT Fuarı’na bu yıl 6. kez katılan Siirt Valiliği, bu yılda renkli bir stantla ziyaretçileriyle buluştu. Siirt standında tüm zenginliklere yer veriliyor.

 

SİİRT’İN MARKA ÜRÜNLERİNE BÜYÜK İLGİ

 

Emitt Turizm Fuarını ziyaret edenler, Siirt’in tescilli ürünlerine büyük ilgi gösterdi. Özelikle G-20 zirvesinde Dünya liderlerine dağıtılan Siirt Tiftik Battaniyesi, Siirt Fıstığı. Pervari Karakovan Balını almak için de ziyaretçiler uzun kuyruk oluşturdu.

 

Standı ziyaret eden konuklara ikram edilen  Siirt’in marka ürünleri, ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti. Bir çok televizyon kuruluşu Siirt standına gelerek, yapılan etkinlikleri ilgiyle takip etti. Bazı kanallar da röportajlar yaparak, izleyicilerine aktardı.

 

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt’in kültür ve tarih yönünden çok zengin olduğunu belirterek, Siirt’in sahip olduğun bu zenginliklere değer katarak, geniş kitlelere tanıtacaklarını söyledi.

Siirt’in geleneksel değerleri ve lezzetlerinin yanı sıra turistik özellikleriyle de tanıtılıyor.

 

EMİTT’TE AÇILAN SİİRT STANDI, ÜNLÜLERİN AKININA UĞRADI

 

İstanbul Emitt Turizm Fuarında açılan Siirt Standı, ikinci günde ünlülerin akınına uğradı. Eski Siirt Valileri Necati Şentürk, Ahmet Aydın, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Diyarbakır Ak Parti Milletvekili Galip Ensarioğlu, Ünlü sanatçı Ahmet Özhan, İstanbul ve civar illerde faaliyet gösteren Siirt Derneklerinin temsilcileri, işadamları, sanatçılar ile  Siirt’te değişik dönemlerde görev birçok ünlü isim, Siirt standını ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

EMITT, sunduğu turizm destinasyonları ile ziyaretçileri buluştururken, fuar 31 Ocak tarihine kadar gezilebilecek.

image image[2] image[3] image[4] image[5] image[6] image[7] image[8]

Paylaş

Comments are closed.