son dakika

SİİRT İÖİ SPOR KULÜP BAŞKANI CANPOLATTAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Temmuz 19, 2019 | by kanal56
SİİRT İÖİ SPOR KULÜP BAŞKANI CANPOLATTAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Güncel
0

SİİRTSPORDA TESİSLEŞME DE İKİNCİ ETAP

Siirt İl Özel İdaresporda yeni dönem. Tesisleşmede ikinci etabın ihalesi yapılırken, olağanüstü genel kurula gidilerek güçlü bir yönetim kurulu oluşturulacak.

Siirt İl Özel İdarespor Kulüp Başkanı Hıfzullah Canpolat, kulübe aiut Kezerdeki spor teislerinde yönetime almayı planladıkları iş adamları ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyer yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Vali Ali Fuat Atik’in il dışında olduğunu belirten ve selamlarını ileten Canpolat kulübün onursal başkanın Vali Ali Fuat Atik olduğunu vurguladı.

2017 yılında kulübü devir aldıklarını ancak tesisleşme konusunda büyük sıkıntı çektiklerini belirten Canpolat “Tesisleşmede büyük sıkıntı yaşadık. Bir kulübün başarılı olması için en büyük etken tesislerdir.Tesis varsa başarıda geliyor.2017 yılında Siirt Üniversitesinde aldık.Sayın valimizin onay ve destekleri ile bu tesisi kurduk.36 odadan oluşan bir bina. Alt katında sosyal tesisler yüzme havuzu fitnes bölümü ve yaşam alanları ile önünde çim sahası bulunuyor.Burada ikinci etap projesine başlıyoruz.Maliyeti 11 milyon 239 bin Tldir.İhalesi 6 milyon 787 bin Tl le bitti.Kırım fazla.Ancak açık ihale firmanın işine gelmiştir.Bu gün anlaşmayı imzalıyoruz. On güne kadarda işe başlanacak.İkinci etap projemiz toplam 25.764 metrekare , kapalı alanı 11120 metrekare olacaktır.Bunun içinde b ir adet çim saha, fitnes salonu 170 kişilik portatif tribün, çocuk oyun alanı,  12 odalı alt yapı tesis binası, çocuk ve yetişkin agua parklar , büfe, yeşil alan düzenlemesi, piknik masaları barbeku oturma alanları da olacaktır.Siirt için çok önemli bir çalışmadır.” Dedi.

Bütün çalışmalarda Vali Ali  Fuat Atik’in desteklerini aldıklarını belirten Canpolat il genel meclis üyelerinin bu tesise onun adını vermek istediklerini ancak Vali Atikin buna sıcak bakmadığını belirterek, bu nedenle tesisin adının, “Siirt Valiliği  Özel İdare  Eğitim, Dinlenme Sosyal ve Spor Tesisleri” olacağını ifade etti.

Spor tesislerinin tamamlanması ile birlikte başarının geleceğine inandıklarını belirten Canpolat yakın bir zamanda rutin genel kurullarını yaptıklarını ancak yönetim kurulunun güçlü ve değerli isimlerden oluşmasını istedikleri için  Vali Atikle birlikte bazı iş adamları ile temasa geçtiklerini belirten Canpolat yapacakları olağanüstü genel kurulda yönetime almayı planladıkları isimleri şöyle açıkladı “Lokman Özcan, Ayhan Karanfil, Servet Ekinci, Cihangir Bayram, Nedim Tekin ve Fevzi Tarlak sağ olsunlar, vali bey ve bizim talebimizi uygun gördüler. En kısa zamanda olağanüstü genel kurula giderek bu arkadaşlarımızın da yönetimde olacaklar.Bir kez daha belirteyim, Sayın valimiz bizim başkanımızdır, biz onun yardımcılarıyız.” Dedi.

Canpolat isimlerini vermedikleri bazı iş adamlarına teklif götürdüklerini ancak bunlardan henüz bir cevap alamadıklarını ve genel kurul yapılıncaya kadar bunların olumlu cevap vermeleri halinde onlarında yönetime alınacaklarını  belirtti.

2018 2019 sezonu gelir ve gider tablosunu  açıklayan Canpolat bu konuda şu bilgileri verdi”208-2019 sezon başı itibariyle gelir ve gider tablomuz şöyle;  gelirimiz 2 milyon 213 bin Tl,giderimizde  2milyon 124 bin Tl dir. Bu giderin  1 milyon 137 bin lirası futbolculara banka hesabı üzerinden ödenen paralardır. Futbolcuların  transfer paraları  banka üzerinden ödenmiştir.Elden hiçbir zaman para ödemesi yapılmamıştır.”

Daha sonra geçen sezondaki  diğer gider kalemlerini tek tek sıralayan Canpolat, şu anda bankada kendi çalışmaları  ve arkadaşlarından aldığı destek sonucu 219 bin TL parasının bulunduğunu ancak bu paranın başarı için yeterli olmadığını ifade etti.

Herkesi bu işin içine çekerek bir sinerji oluşturmak istediklerini belirten Canpolat gönüllük esasına göre çalışka bir istişare kurulu ile bir gönüllü teknik heyet istiare kurulu oluşturmayı planladığını bunu yönetim kuruluna sunduktan sonra hayata geçireceklerini söyledi.

Kulübe destek amacıyla iş adamlarını ziyaret edeceklerini belirten Canpolat, sosyal medya üzerinden bir yardım kampanyası yapmayı planladıklarını belirten Canpolat “Biz makbuz karşılığında kimseden yardım almıyoruz. Direkt hesaba para yatırılacak.Bu konuda ciddi anlamda yardım bekliyoruz.”

Kendisine komplo kurulmak istendiğini ve bunun içinde iki kamu görevlisi ve iki siyasetçinin bulunduğunu belirten Canpolat, bu konuda daha sonra açıklama yapacağını sözlerine ekledi.

Canpolat bir soru üzerine Teknik Direktör Ahmet Ertenle transfer  çalışmalarına başladıklarını sözlerine ekledi.

Basın toplantısı tesisin gezilmesi ile sona erdi.

Siirtspora yardım etmek isteyen kişiler için banka hesap numaraları

Ziraat Bankası TR 150001000094639013265001

 

Paylaş

Comments are closed.