son dakika

SİİRT GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİNİN GECESİ YAPILDI

Mart 10, 2018 | by kanal56
SİİRT GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİNİN GECESİ YAPILDI
Güncel
0

HASRET GİDERİLDİ TÜRKÜLERİMİZ ÇALINDI


Siirt Gönüllüleri Derneğinin düzenlediği Siirt Gecesi gerçekleştirildi. Derneğin ilk etkinliği olarak İstanbul’da gerçekleştirilen gecede Siirtliler ve Siirti sevenler hasret gidererek, çalınan Siirt Türküleri eşliğinde oynadı

İstiklal Marşının okunması ve Afrin Şehitleri için duanın yapılması ile başlayan gecede Dernek Başkanı Hikmet Sevinç bir konuşma yaptı ve dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Yaklaşık 800 kişinin katıldığı gecede Televizyonumuzun program yapımcısı yerel sanatçımız Cengiz Tan yine yerel sanatçılarımız Cemal Çelik, Şükrü Çoban ve Celal Eber birbirinden güzel türküleri seslendirdiler. Şair Hasan Nadiroğlu’da Siirt’i konu edinen 13 kıtalık şiirini okudu

Kral FM programcısı Afrikalı Ali’nin sunuculuğunu yaptığı gecede çeşitli animasyon gösterileri de yapıldı. Yemekli gecede açık arttırma yoluyla satışa çıkartılan Rasıl Hacar Tablosu da 5.056 TL ye Kerem Yıldız adlı iş adamı tarafından satın alındı. Ayrıca kura ile çeşitli hediyelerde dağıtıldı.

Geceye merkez valisi Süleyman Kahraman, Gaziosmanpaşa belediye meclis üyesi ve iş adamı  Sabahattin Can, Yalova Dernek Başkanı Vedat Babaoğlu ve yönetimi Eruh Dernek Başkanı Musa Kurt ve yönetimi, Yalova Çiftlikköy Belediye başkan yrd. Abdurrahim Solmaz, Siirt’ten iş adamı Nihat Kuyumcu da katıldı.

Paylaş

Comments are closed.