son dakika

SİİRT EMNİYETİ UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GÖZ AÇTIRTMIYOR

Ocak 2, 2018 | by kanal56
SİİRT EMNİYETİ UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GÖZ AÇTIRTMIYOR
Güncel
0

Siirt il Emniyet müdürülüğüne bağlı Narkotik suçlarla mücadele şube müdürülüğü tarafından düzenlenen operasyonda 96 uyuşturucu hap ile 739 gram toz esrar ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce uyuşturucu ticareti yapan şahıslar ile torbacı olarak tabir edilen sokak satıcıları ve uyuşturucu madde kullanıcılarının yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, uyuşturucu madde ticareti yapması muhtemel iki şahsın Diyarbakır Silvan ilçesinden uyuşturucu madde getirecekleri bilgisi alındı.

Bunun üzerine Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince çalışma başlatıldı.

Yapılan çalışmalar sonucunda, yapılan risk analizleri neticesinde şahısların yakalanmamak için sürekli olarak güzergahlarını değiştirerek köy yolları ve ara yolları kullandıkları anlaşılmış, şahısların kullandıkları ve kullanabilecekleri yol güzergahları ekiplerimizce kontrol altına alındı. Şahısların araçla Eski Eruh Yolu üzerinde görülmesi üzerine araç kontrollü bir şekilde durdurulmuş, arama kararına istinaden yapılan aramada, 739 Gram Toz Esrar Maddesi ele geçirildiği ifade edildi.

Olayla ilgisi bulunan 2 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

 

 

Paylaş

Comments are closed.