son dakika

SİİRT BAROSU “AİLE HUKUKU VE BAŞANMALAR” KONULU SEMİNER DÜZENLEDİ

Mayıs 17, 2018 | by kanal56
SİİRT BAROSU “AİLE HUKUKU VE BAŞANMALAR” KONULU SEMİNER DÜZENLEDİ
Güncel
0

Siirt Baro Başkanlığı tarafından bir meslek içi eğitim semineri düzenlendi.

Siirt Adliyesi konferans salonunda Salonu’nda düzenlenen seminerde İstanbul Barosu Avukatlarından Siirt–Pervari’li hemşerimiz Av. Özgecan Sırma konuşmacı olarak yer aldı.
Kendisinin de Siirt’li olduğunu babası Tecelli Sırma’nın da yazar olduğunu bu bölgenin kadim coğrafyanda yaşanan önemli hayat hikayelerini edebiyat aracılığıyla aktardığını belirten Av. Av. Sırma, boşanmalarla ilgili çarpıcı tespitlerde bulunarak daha önce bir gazeteye verdiği demeçte, toplumdaki ‘ataerkil’ bakış açısının esas mağdurunun erkekler olduğunu yineledi.
Sırma, “Ataerkil yapının kurbanı aslında erkekler. Boşanmalarda mağduriyetlerini gizleyip yansıtamıyorlar. Cinsiyetçi yaklaşım reddedilmeli. Kadın erkek demeden insan hakkı olarak bakılmalıdır.” dedi.
Sırma buna örnek olarak  ‘doktor eşinden dayak yiyen ve utandığı için polise bile gidemeyen’ erkek müvekkilini gösterdi.

Eğitim sonunda Siirt Baro Başkanı Av.Nizam Dilek değerli eğitimci ve katılımcılara bir teşekkür konuşmasını yaptı.

Seminerin sonunda, Siirt Baro Başkanı Av.Nizam Dilek, konuşmacı İstanbul Barosu Avukatlarından Av. Özgecan Sırma’ya  plaket ve çiçek takdiminde bulundu.

Paylaş

Comments are closed.