son dakika

SİİRT AİLE HEKİMLERİ DERNEĞİ BAŞKANI DR. AYDIN; “MESLEKTAŞLARIMIZIN SORUNLARINI ÇÖZMEYE KARARLIYIZ”

Şubat 12, 2019 | by kanal56
SİİRT AİLE HEKİMLERİ DERNEĞİ BAŞKANI DR. AYDIN; “MESLEKTAŞLARIMIZIN SORUNLARINI ÇÖZMEYE KARARLIYIZ”
Güncel
0

Siirt Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr.Özgür Aydın, vatandaşın sağlığını korumada çok etkin bir rol oynayan meslektaşlarının yaşadığı sorunları çözmeye kararlı olduklarını söyledi.

Sağlık alanındaki en güçlü bir sivil toplum örgütü olarak ilk basamakta vatandaşla bire bir muhatap olan aile hekimlerinin yaşadıkları sorunları  yetkililerle ve toplumun tüm kesimleri ile paylaşarak ve çözüm önerileri sunarak çalışma yürüttüklerini belirtti.

Yurdun dört bir köşesinde faaliyet gösteren aile hekimleri derneklerinin bir federasyon oluşturduklarını belirten Dr.Aydın “ Kuruluş çalışmaları tamamlanan aile hekimleri dernekleri olarak federasyon çatısı altında birleşerek daha güçlü bir hale geldik. Ülkemizde  görev yapan 25 bin aile hekimini bir  sivil toplum örgütünde toplamayı hedefleyen federasyonumuzun  bünyesinde  12500 civarında aile hekimimiz üyedir. Siirt’te de görev yapan  90 aile hekimimizden 40 ı şu anda derneğimize üye olmuş durumdadırlar. Aktif olarak faaliyet göstermeyi hedefleyen bir dernek olarak 5 delege ile federasyonun genel kurulana katıldık  ve bir  Siirt delegesi olarak federasyonun denetleme kurulu başkanlığına seçildim.” Dedi.

Gerek dernek ve gerekse federasyon olarak  siyasi görüş ve düşüncelerini kesinlikle çalışmalarına yansıtmayacaklarını belirten Dr. Aydın şöyle devam etti  “ Adımızdan da anlaşılacağı gibi,  mesleki bir kuruluşuz. Elbette hepimizin bir dünya görüşü ve yakınlık duyduğu bir siyasi parti bulunmaktadır. Ancak bunlar kişileri bağlar. Biz hiçbir zaman bu görüş ve düşüncelerimizi dernek çalışmalarına yansıtmamaya kararlıyız. Bizim dernek veya federasyon olarak hedefimiz vatandaşımızın sağlığını korumak için çırpınan, bu konuda gerçekten büyük fedekarlıklar da bulunan meslektaşlarımızın sorunlarını çözme ve daha bir çalışma ortamına kavuşmalarını sağlamaktır.”

Dr.Aydın dernek ve federasyon olarak mesleki sorunları içeren raporlar hazırladıklarını ve yetkililere sunduklarını sözlerine ekledi.

Paylaş

Comments are closed.