son dakika

ŞENGALLİ EZİDİLER , ŞENGAL KATLİAMINI PROTESTO ETTİ

Ağustos 3, 2015 | by kanal56
ŞENGALLİ EZİDİLER , ŞENGAL KATLİAMINI PROTESTO ETTİ
Güncel
0

Siirt Belediyesi Dudêran Şengal Kapmı’nda kalan Şengalliler, Şengal’in DAİŞ çeteleri tarafından işgal edilişin birinci yıl dönümünü yaptıkları etkinlik ve yürüyüş ile protesto etti.

Şengal’in DAİŞ çeteleri tarafından işgal edilişinin birinci yıldönümünü Siirt Belediyesi Dudêran Şengal Kapmı’nda kalan Şengalliler, yaptıkları etkinlik ve yürüyüş ile protesto etti. Siirt Belediyesi Dudêran Şengal Kampında yapılan yürüyüşe kamptaki Şengallilerin yanı sıra HDP Siirt Milletvekili Hatice Seviptekin, Siirt Belediyesi Eş Başkanları Belkiza Beştaş Epözdemir ve Tuncer Bakırhan, HDP, DBP il yöneticileri, Barış Anneleri Meclisi üyeleri ve çok sayıda vatandaş  katıldı.

Yürüyüş sonrası gelenlere hitap eden Siirt Belediyesi Eş Başkanı Tuncer Bakırhan, “Bu gün Şengal soykırımın birinci yıl dönümü. İŞİD eliyle Şengal halkımızın boynuna dolandırılan imliğin yıl dönümü. Şengal’de Êzîdî halkımıza yapılanları tüm dünya gördü. İnşallah Allah da bu yapılanlara sebebiyet verenleri cezasız bırakmayacak. Biz bu yaşananlar karşısında asla sessiz kalmayacağız. ‘’dedi.

“Herkes kızlarımızın, kadınlarımızın çığlığı olsun”

Konuşmaların ardından kaptan kalan Şengalliler, Şengal’in DAİŞ çeteleri tarafından işgal edildiğinde yaşananları oynadıkları tiyatro oyunuyla gelenlere sahneledi. Tiyatro oyundan sonra Şengal’in işgalinin yıldönümü nedeniyle yapılan program sona erdi.

Şengalli Ezidler , Şengal Katliamını Protesto Etti (23) Şengalli Ezidler , Şengal Katliamını Protesto Etti (25) Şengalli Ezidler , Şengal Katliamını Protesto Etti (17)

 

 

Paylaş

Comments are closed.