son dakika

SAĞLIK MÜDÜRÜ ÖMÜRDEN REHAVETE KAPILMAYIN  ÇAĞRISI

Mayıs 21, 2020 | by kanal56
SAĞLIK MÜDÜRÜ ÖMÜRDEN REHAVETE KAPILMAYIN  ÇAĞRISI
Güncel
0

Siirt il sağlık müdürü DrErol Emre  ömür corona virüs salgınında düşme görülmeye başlandığını belirterek bunun rehavete yol açmaması gerektiğini  söyledi.

Siirt’inde bu corona virüs salgınından nasibini aldığını ve ilk  vakanın 21 martta görüldüğünü belirten Dr. Ömür  ilk birkaç hafta artış eğilimindeydi, daha duraklama ve düşmeye başladığını söyledi.Bu durumun rehavete kapılmamıza neden olmaması gerektiğini belirten Dr.Ömür “Bu salgının etkisi  bütün dünyada olduğu gibi ilimizde de etkisini sürdürüyor.Önümüz yaz sıcak günler bizi bekliyor. Vatandaşlarımızı evde tutmak zor. Vatandaşlarımızın dışarıya çıkmamalarını istirham ediyoruz. Dışarı çıkmak zorunda kalanlarında uyarıları dikkate almalarını istiyoruz. Özellikle her zaman temizliğe ve temaslarda dikkatli olalım,sosyal mesafe kurallarına uyalım. Yakın temasta bulunmayalım sarılma öpüşme gibi  geleneklerimizi bir müddette olsa erteleyelim. Ramazan Bayramında kimsenin üzülmesini istemiyoruz. Vatandaşlarımızın bayram günlerini corona virüs servislerine geçirmelerini hiç hiç istemeyiz. Fakat salgının seyir hızı azaldı diye vatandaşlarımızda bu rehavet olmasın.” Dedi.

Bu süreçte en alt kademedeki personelden en üst kademedeki yöneticiye kadar sağlık personellerinin çok öz verili çalışma gerçekleştirdiğini belirten ve onlara teşekkür eden Dr.Ömür vatandaşların bayramlarını da kutladı

Paylaş

Comments are closed.